Харба-Шипак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харба-Шипак
Народивсяневідомо
Помер2-а пол. XVII ст. до н.е.
Діяльністьмонарх
Титулвождь каситів
Посадацар Хана
ПопередникУрзікурумаш
НаступникТіптакзі
РідКаситська династія

Харба-Шипак (Харбашику) (2-а пол. XVII ст. до н. е.) — вождь каситів і цар держави Хана. Інший варіант дешифрування імені — Хурбазум.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Відомості про нього містяться лише в Синхронічному списку царів. Навіть його ім'я залишається дискусійним. Висувається версія, що був братом правителя Урзікурумаш. З огляду на це вважають, що потрібно читати Гарба-шеш — Гарба-брат. З огляду на це можливо він навіть не був правителем, лише регентом при небожеві Агумі II. Тривалість володарювання також невідома, ймовірно десь у 1620-х роках до н. е.

Йому спадкував брат Тіптакзі.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • John Anthony Brinkman: Materials and Studies for Kassite History, Bd. 1: A catalogue of cuneiform sources partaining to specific monarchs of the Kassite Dynasty. Oriental Institute, Chicago 1976.
  • Elena Cassin: Babylonien unter den Kassiten und das mittlere assyrische Reich. Fischer Verlag, Frankfurt/M. 1976, ISBN 3-596-60003-0.
  • Johannes Boese: «Ḫarbašipak», «Tiptakzi» und die Chronologie der älteren Kassitenzeit. In: Zeitschrift für Assyriologie und Vorderasiatische Archäologie, Bd. 98 (2008), S. 201—210, ISSN 0084-5299.