Хемчандра Баруа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хемчандра Баруа
Hemchandra Barua.gif
Народився 10 грудня 1835
с.Канара, округ Шибсагар
Помер 1896

Громадянство Індія
Діяльність поет, письменник
Батько Муктарам Баруа
Матір Райпахі Дерай

Хемчандра Баруа (হেমচন্দ্ৰ বৰুৱা, 10 грудня 1835 —1896) — індійський вчений, поет, письменник, драматург, що складав твори ассамською мовою.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з родини середнього статку. З 9 року його батька муктурам баруа віддав хлопця на навчання. Тут добре вивчив санскрит та гінді. Згодом продовжив освіту у Калькуті. Втім після завершення навчання повернувся до Ассаму. Тут займався журналістикою, починає складати вірші та п'єси, бере активну участь у соціальних рухах. У 1883 році призначається редактором газеті «Ассам Ньюс». Цю посаду займав до 1885 року. Наприкінці життя більше схиляється до наукової роботи, особливо у сфері ассамської мови.

Література[ред.ред. код]

Його п'єси, романи та вірші мають соціальну спрямованість. Драми «Молитва нареченої» та «Сповідь курців опіуму» (усі 1861 року) відображають фальш і лицемірство охоронців традиційної моралі. Непримиренність до моральної та релігійної ортодоксії, до соціальних забобонам Хемчандра Баруа найбільш повно виражені в романі «Не все золото, що блищить», де в різких сатиричних фарбах викривається зовнішнє благочестя, аморальність жрецтва.

Наука[ред.ред. код]

У 1850-х роках працював над створення граматики ассамської мови, яку було опубліковано у 1859 році. В подальшому час від часу Баруа повертався до розробки граматичних принципів. У 1886 році видає граматику для дітей. До кінця життя працював над словником ассамської мови, який було видано вже після його смерті у 1900 році.

Хемчандре Баруа належить наукова розвідка «Ассамська шлюбна система».

Джерела[ред.ред. код]

  • Barua B.K. Modern Assamese literature, Gauhati, 1957