У цей день православні вшановують пам'ять святого Романа Антіохійського, який мав дар зцілення тілесних недуг і жив у затворі. Єдиним вказівником погоди для наших пращурів був заєць. Якщо шкіра зайця була вкрита плямами, зима буде м'якою. У цей час у лосів відпадають старі роги. А риба залягає у зимувальні ями, на дно.
1768 — у Великій Британії засновано Королівську Академію Мистецтв, найбільш впливову та авторитетну Асоціацію художників Великої Британії.
1817 — Міссісіпі став 20-м штатом США. Його назва у перекладі з мови індіанців означає «Велика річка». Інші назви — «Штат магнолії» і «Штат гостинності».
1949 — в ході масштабної кампанії усунення кваліфікованих українських працівників з академічних установ у звинуваченні «за антирадянську діяльність» заарештовано історика, археографа Ярослава Дашкевича. До 19.01.1950 з Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника під приводом «скорочення посад» було звільнено близько 20 бібліотечних спеціалістів. Формальним приводом для репресій стало вбивство Я. Галана.
1981 — американський журнал The New England Journal of Medicine опублікував замітку про нове захворювання, яке призвело до загибелі 95 чоловік, в основному серед гомосексуалів. Пізніше недуг отримав назву «синдром набутого імунодефіциту» (СНІД).
1815 — Ада Лавлейс, британський математик, перша жінка-програміст. Автор програми для механічної обчислювальної машини Чарльза Бебіджа — на її честь названо мову програмування АДА. Дочка англійського поета лорда Джорджа Гордона Байрона.