Хрещення Христа (картина Перуджино)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Хрещення Христа»
Pietro Perugino 077.jpg
Автор Перуджино
Час створення 14981500
Розміри 30 х 23,3 см
Матеріал дошка, олія
Місцезнаходження Музей історії мистецтв (Відень)

«Хре́щення Христа́» (італ. Battesimo di Cristo) — картина італійського живописця Перуджино (бл. 1448–1523), представника умбрійської школи. Створена приблизно у 14981500 роках. Зберігається у Музеї історії мистецтв у Відні. Картина походить із колекції замку Амбрас з 1773 року.

Типовий приклад зрілої творчості Перуджино, твір побудований за принципом центральної перспективи, в якій розташовані персонажі, виконані за зразками класичної та елліністичної скульптури. Про це свідчить майже юнацька фігура Ісуса Христа і більша монументальна — Івана Хрестителя.

У творі втілений чарівливий поетичний задум, що принесло художнику славу по всій Італії в останні роки XV століття. Уся сцена занурена у сентиментальний вимір, де перспектива перестала бути математичним інструментом, що нагадують П'єро делла Франческа, творами якого, що знаходились в Умбрії, Марке і Тоскані, художник захоплювався, а є засобом вираження духовного зв'язку між людиною і гармонійною присутністю Бога.

Інтимність епізоду підкреслюється споглядальними позами фігур на другому плані. Група янголів зображена з поетичною простодушністю, яка буде сприйнята його учнем Рафаелем.

Література[ред. | ред. код]

  • «Музей истории искусства. Вена». Под ред. Сильвии Боргези = Kunsthistorisches Museum. Vienna. — /Пер. с ит. — М. : ЗАО «БММ», 2007. — 144 с. — (Великие музеи мира) — 3000 прим. — ISBN 978-88-370-2769-8. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]