Цифрова бібліотека Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цифрова бібліотека Німеччини
Logo Deutsche Digitale Bibliothek.svg
URL deutsche-digitale-bibliothek.de
Тип віртуальна бібліотека[d] і онлайн база даних
Власник Федеральна земля Німеччини
Започатковано 2012
Адреса офісу Берлін
CMNS: Цифрова бібліотека Німеччини на Вікісховищі

Цифрова бібліотека Німеччини (нім. Deutsche Digitale Bibliothek, DDB) — масштабний німецький культурний проект, який поєднує електронні ресурси німецьких культурних і наукових установ: бібліотеки, архіви, музеї, медіабібліотеки, університети, інші дослідницькі організації з метою представлення інформації про них онлайн.


Історія проекту[ред. | ред. код]

Однією з передумов проекту було прохання Європейської Комісії до держав-членів докласти зусиль, щоб здійснити оцифрування та забезпечити доступ до культурної і наукової інформації країни в рамках проекту Європейської цифрової бібліотеки (Europeana). Німецька електронна бібліотека консолідує національні інформаційні ресурси для європейської бібліотеки Europeana. [1] .

Проект стартував у 2007 році, у 2012 з'явилась бета-версія порталу [2]. Рішення про утворення такого національного порталу було ухвалено урядом Німеччини у 2009 [3]. Сама бібліотека була офіційно представлена 28 листопада 2012 року на презентації в Берліні.

Технічну реалізацію виконувала некомерційна установа Інститут інформаційної інфраструктури Карлсруе.

Колекція[ред. | ред. код]

У проекті беруть участь понад 2000 культурних та наукових установ, бібліотек, архівів. Головними установами-учасниками проекту є Німецька національна бібліотека, Баварська державна бібліотека та Берлінська державна бібліотека. Особливість порталу в тому, що він лише зберігає доступ до інформації та метаданих, користувач бачить попередній перегляд матеріалів. Оцифрований матеріал у гарній роздільності залишається на сайті тієї установи, яка його опрацювала. Число об’єктів Німецької електронної бібліотеки постійно зростає. Станом на кінець 2018 року портал містив записи про понад 24 млн об’єктів [4].

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]