Цундере

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типовий приклад цундере

Цундере (яп. ツンデレ) — один з типових варіантів характеру персонажа аніме (манґи і відеоігор), коли персонаж спочатку поводить себе грубо, неприязно, але згодом відкривається його мила і ніжна сторона. Цей термін являє собою злиття двох слів: цунцун (яп. つんつん — «різкий, дошкульний, байдужий») і дередере (яп. でれでれ — «закоханий, знесилений»).

Жіночі персонажі з характером типу «цундере» зазвичай називаються «цундерекко». Зазвичай цундере-персонаж на початку розповіді виявляє свій жорсткий характер і перебуває у стані постійного конфлікту з одним із головних чоловічих персонажів, але в процесі розвитку сюжету все частіше й частіше починає відчувати до нього ніжні почуття. У концептуальних аніме-серіалах переважно використовується циклічна зміна фаз «цунцун» і «дередере», тоді як сюжетні часто побудовані на поступовому переході до фази «дередере», що остаточно завершується в заключних серіях.

Слід зазначити, що розуміння цього терміну в Японії змінювалося з часом, виникло воно на означення неоднозначних персонажів, які по різному себе поводять у різних ситуаціях, однак з часом почало усе частіше використовуватися для опису не стільки характеру, як сюжетної поведінки персонажа, яка змінюється стосовно іншого, зазвичай головного героя, з ворожої на приязну, люблячу[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Згідно з аніме «Lucky Star».

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]