Червоновуха черепаха д'Орбіньї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Червоновуха черепаха д'Орбіньї
Червоновуха черепаха д'Орбіньї
Червоновуха черепаха д'Орбіньї
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Рід: Червоновухі черепахи
Вид: Червоновуха черепаха д'Орбіньї
Duméril & Bibron, 1835
Синоніми
Emys dorbigni
Pseudemys dorbignyi brasiliensis
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trachemys dorbigni
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trachemys dorbigni
EOL logo.svg EOL: 790441
ITIS logo.svg ITIS: 551947
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 31137
Fossilworks: 365627

Червоновуха черепаха д'Орбіньї (Trachemys dorbigni) — вид черепах з роду Червоновухі черепахи родини Прісноводні черепахи. Має 2 підвиди. Отримала назву на честь французького натураліста Альсіда д'Орбіньї. Інша назва «чорночеревна червоновуха черепаха».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 20—26,7 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова середнього розміру. Карапакс овальної форми, видовжений, з невеликим кілем. Пластрон менший за карапакс. У самців довгі пазурі, довгі і товсті хвости.

Голова зелено—коричнева з жовтими або помаранчевими смугами з темним краєм. З боків голови є 2—3 смуги і ще одна йде від кута рота до шиї. Щелепи жовті або бліді, шия, кінцівки і хвіст з жовтими смугами. На підборідді смуги зливаються, утворюючи букву «V». По кутах рота присутньо по одній довгій плямі з темним краєм. Колір карапаксу коливається від коричневого, оливково—коричневого до зеленого. На карапаксі розташовується малюнок з кіл червоного, помаранчевого або жовтого кольору, найбільш яскравий у молодих черепах. На кожному крайовому щитку є 1 вертикальна світла смуга. З віком карапакс і пластрон темнішають, доки не стають повністю чорними. Забарвлення пластрону жовте або помаранчеве з темним малюнком з плям.

Підвиди різняться за забарвленням. У trachemys dorbigni dorbigni основний колір коричневий з помаранчевими смугами. Надскронева смуга коротка. Пластрон помаранчевий. У trachemys dorbigni brasiliensis основний колір зеленувато—жовтий з рожево—червоними смугами. Надскронева смуга широка. Колір пластрона коливається від жовтого до зеленого.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє різного виду водойми з помірним перебігом, м'яким дном та багатою рослинністю. Активна вдень. Харчується рибою, ракоподібними, безхребетними, інколи рослинами.

Відкладання яєць відбувається у грудні, глибина гнізда 30 см. Самиця може робити декілька кладок за сезон. У кладці 16—25 яєць розміром від 9 до 23 мм в діаметрі. Новонароджені черепашенята з'являються у липні—вересні. Розмір їх від 31 до 33,5 см, у них добре помітно медіальний кіль, вони яскравіше забарвлені, ніж дорослі особини.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в околицях Сан-Луїса у штаті Маран'ян, Порту-Алегрі в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул (Бразилія), а також в Уругваї та північній Аргентині вздовж русла річки Парани.

Підвиди[ред. | ред. код]

  • Trachemys dorbigni dorbigni
  • Trachemys dorbigni brasiliensis

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hennig, A.S. 2003. Schmuckschildkröten aus Nordamerika. Draco 4 (13): 73-78
  • Seidel, Michael E. 2002. Taxonomic observations on extant species and subspecies of slider turtles, genus Trachemys. Journal of Herpetology 36 (2): 285–292