Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

заклад вищої освіти
Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці
ЧДІПСТіП
Емблема ЧДІПСТіП
Засновано 1969
Акредитація: ІІІ рівня
Статус державний відомчий
Ректор В. М. Андріїв
Веб-сайт: institut.ho.com.ua
Адреса: вул. 50 років ВЛКСМ, 1-а, м. Чернігів—14037

Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці (ЧДІПСТіП) — державний вищий навчальний заклад України в місті Чернігові. Це єдиний в Україні навчальний заклад, де готують фахівців безпосередньо для структур сфери праці та соціального захисту населення.

Виш є відомчим — підпорядкований Міністерству праці та соціальної політики України. Форма власності — державна.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці розташований за адресою:

вул. 50 років ВЛКСМ, буд. 1-а, м. Чернігів—14037 (Україна).

Інститут очолює (на посаді ректора) з 10 червня 2005 року кандидат юридичних наук, доцент Василь Михайлович Андріїв.

Підготовку фахівців здійснюють 123 науково-педагогічних працівників, які викладають в інституті за основним місцем роботи та за сумісництвом. У структурі інституту сформовано 11 кафедр, які забезпечують навчально-виховний процес на денній та заочній формах навчання.

Матеріально-технічна база інституту включає навчальний корпус загальною площею 3297,7 м², два гуртожитки загальною площею 7 485,0 м² на 571 нормативне місце, спортивно-оздоровчий комплекс площею 772 м², господарський двір з гаражем та складом.

Навчальний заклад має 29 аудиторій, 3 лекційні зали на 150 посадкових місць кожна, та 6 лекційних залів на 60 посадкових місць. В інституті обладнано лінгафонні аудиторії для занять іноземною мовою.

Факультети[ред. | ред. код]

В Чернігівському державному інституті права, соціальних технологій та праці існує 4 факультети за якими відбувається навчання:

  • Право
  • Соціальна робота
  • Управління персоналом та економіка праці
  • Фінанси і кредит

З історії вишу[ред. | ред. код]

У 1969 році на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР від 24 грудня 1964 року № 1261 та наказу МСЗ УРСР від 14 липня 1969 року № 91 був заснований Чернігівський юридичний технікум. Технікум готував фахівців (молодших спеціалістів) за спеціальностями «Право і організація соціального забезпечення», «Право і організація соціального обслуговування громадян», «Бюджетний облік для системи соціального забезпечення».

У 1993 році технікум увійшов у навчальний комплекс «Юрист», створений спільним наказом Міносвіти України та Мінсоцзахисту населення України від 02.11.93 р. № 394/158-А на базі юридичного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Через рік за рішенням Кабінету Міністрів України навчальний заклад змінив свій статус і назву — став юридичним коледжем. Відтоді йде пошук та інтенсивне впровадження новітніх навчальних технологій, ступеневої освіти відповідно до завдань навчального комплексу «Юрист». Окрім фахівців-юристів (спеціальність «Правознавство»), коледж продовжував готувати молодших спеціалістів зі спеціальності «Фінанси».

У 1997 році коледж розпочав підготовку соціальних працівників — молодших спеціалістів з урахуванням нової концепції соціальної роботи. З ініціативи Міністерства соціального захисту населення України та завдяки сприянню програми «ТАСІС» (проект «Соціальний захист в Україні») навчальним закладом була розроблена відповідна освітньо-професійна програма (затверджена Міносвіти України 2 квітня 1997 року). Основною особливістю такої підготовки в коледжі, на відміну від подібних навчальних закладів, стала орієнтація саме на діяльність в органах соціального захисту населення. Відтак, з вересня 2000 року коледж приступив до реалізації навчального плану бакалаврату з соціальної роботи (за спеціалізацією «Соціально-правовий захист»), узгодженого 29 грудня 1999 року з науково-методичною комісією з соціології при Міносвіти України.

У 2003 році на базі коледжу був створений нині діючий інститут (розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2003 року № 528-р «Про утворення Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці»).

У травні 2005 року інститут очолив Андріїв В. М., кандидат юридичних наук, доцент. У цьому ж році важливою подією стало визнання інституту акредитованим за ІІІ (третім) рівнем з напряму (спеціальності) 0402 «Соціологія», 7.040202 «Соціальна робота» та отримання ліцензії на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст» зі спеціальності 7.060101 «Правознавство».

З 2005 року виходить щоквартальне періодичне видання вишу — газета «Інститутський вісник».

У 2007 році інститут в цілому акредитований за ІІІ рівнем (сертифікат про акредитацію інституту серія РД-ІІІ № 265691 від 11.12.2007 р.).

2008 року Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці внесено до Державного реєстру вищих навчальних закладів України № 26-Д-225 від 27 березня 2008 року.

За ефективний розвиток національної системи вищої освіти інститут нагороджено Дипломом лауреата за результатами рейтингу в номінації юридичних вищих навчальних закладів України у 2004 році та Дипломом міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна» (2006 і 2007 роки).

У 2014 році реорганізований на Навчально-науковий інститут права і соціальних технологій у складі Чернігівського національного технологічного університету.[1]

Постаті[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]