Факультет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Факульте́т (нім. Fakultät, від лат. facultas — спроможність, здатність)[1]  — основний організаційний і навчально-науковий структурний підрозділ закладу вищої освіти третього та четвертого рівнів акредитації, що об'єднує відповідні кафедри і лабораторії[2].

Цю назву почали використовувати ще в середньовічних університетах, коли створилися умови для підготовки фахівців за різними напрямками. У цивільних закладах вищої освіти факультет очолює декан, у силових — начальник.[3]

Факультет — це структурний підрозділ закладу вищої освіти, що об'єднує не менш як три кафедри та/або лабораторії, які в державних і комунальних закладах вищої освіти у сукупності забезпечують підготовку не менше 200 здобувачів вищої освіти денної форми навчання (крім факультетів закладів вищої військової освіти (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), закладів вищої освіти фізичного виховання і спорту, закладів вищої освіти культури та мистецтва). Керівництво факультетом здійснює декан (начальник), який не може перебувати на цій посаді більш як два строки. Керівник факультету повинен мати науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання, як правило, відповідно до профілю факультету. Декан (начальник) факультету може делегувати частину своїх повноважень своїм заступникам. Повноваження керівника факультету визначаються положенням про факультет, яке затверджується вченою радою закладу вищої освіти[4].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Словник іншомовних слів, За редакцією О. С. Мельничука, Головна редакція Української Радянської Енциклопедії Академії Наук Української РСР (АН УРСР), Київ — 1974.
  2. Закон України «Про вищу освіту» — втратив чинність. Архів оригіналу за 20 січня 2022. Процитовано 9 грудня 2006.
  3. Право на vuzlib.net. Архів оригіналу за 8 березня 2010. Процитовано 27 березня 2010.
  4. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII (зі змінами і доповненнями), в редакції від 05.03.2017. Архів оригіналу за 2 листопада 2017. Процитовано 4 травня 2017.

Посилання[ред. | ред. код]