Шарф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шарф.

Шарф (фр. Écharpe), рідше ша́лик (нім. Schal) — довгий шматок тканини, який обвивають навколо шиї в утилітарних, естетичних або релігійних цілях. Шалик може бути виготовлений з найрізноманітніших матерій, від вовни до бавовни та мережив.

Історія[ред. | ред. код]

Історія шарфа налічує більше двох тисяч років. Уперше він з'явився в Стародавньому Китаї. У 1974 році археологи виявили монументальне поховання, що відноситься до часів правління китайського імператора Цинь Ши Хуан Ді. У гробниці були знайдені 7500 фігурок воїнів з теракоти. У кожного на шиї був шарф. Давні китайські воїни використовували шалики з практичною метою: обв'язували шию шматком матерії, щоб уберегтися від холоду та вітру.

Слово «шарф» походить від німецького Schärpe («військова пов'язка, пояс»).

Використання та види[ред. | ред. код]

У країнах з холодним кліматом знаходять застосування товсті в'язані шалики, найчастіше вовняний шалик пов'язується навколо шиї для збереження тепла. Як правило, він носиться разом із теплою шапкою.

У країнах із сухим кліматом або насиченим пилоподібних забруднювачами, тонкі шалики обмотували навколо голови, щоб зберегти волосся чистими. Ця звичка з часом переросла в традицію, і цей предмет гардероба перетворився на аксесуар.

Носять шарф не тільки на шиї, але і на талії, стегнах, плечах або голові.

Посилання[ред. | ред. код]