Щуп опробувальний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:02, 24 червня 2014, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Щуп опробувальнийщуп, призначений для забору проб корисних копалин.

Класифікація і опис конструкції

[ред. | ред. код]

У залежності від призначення щупи розрізняють: вагонні (автомобільні) ЩВ – конусного типу, комірні (складські) ЩА і мішкові ЩМ – циліндричного типу.

Щупи складські виготовляються у вигляді штанг, що нагвинчуються одна на одну. Щупи всіх типів вводяться в сипкі продукти закритими. На потрібній глибині їх відкривають, і вони наповнюються продуктом.

Конусний щуп ЩВ закривається та відкривається за допомогою стрижня, що проходить всередині порожнистої штанги, а циліндричний ЩА – повертанням внутрішнього циліндра щупа.

Щупи штангові закриваються вільним переміщенням конуса на кінці штанги: при натисканні (під час введення в насип) конус, притискаючись до нижньої частини штанги, закривається. Проби з мішків відбирають щупом в трьох доступних точках. Щуп вводять в мішок у напрямку до його середньої частини жолобком вниз, потім повертають його на 180о і обережно виймають. Довжина штанги опробувального щупа моделей ЩВ, ЩА, ЩМ 350-2700 мм, довжина забірника 130-180 мм, діаметр щупа 10-60 мм, об’єм матеріалу проби 15-165 куб. см.

Джерела

[ред. | ред. код]