Східний видавничий дім

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Східний видавничий дім
Держава Україна Україна
Засновано 1998
Штаб-квартира Донецьк

Донецьк. Вхід до офісу видавництва «Східний видавничий дім». 2014 р.

ТОВ «Схі́дний видавни́чий дім» — видавництво у Донецьку, засноване 11 лютого 1998 р.

Серед засновників, зокрема, є «Український культурологічний центр» та В. С. Білецький. Він же — перший директор видавництва.

Загальний опис. Історія видавництва[ред. | ред. код]

Виконує повний комплекс видавничо-поліграфічних послуг: набір, верстку, дизайн, макетування, редагування, коректуру і друк книг та журналів. Загальна кількість виконаних проєктів (назв книжково-журнальної продукції) — близько 1100. Спеціалізується, зокрема, на науковій і навчальній літературі, в тому числі технічній, у галузі точних і гуманітарних наук. Серед журнальних видань — журнал "Схід", «Аспект» та ін.

Менеджери-директори, що доклали зусиль у становлення та розвій видавництва: В. С. Білецький, Є. В. Кістьянц (1999—2004), Т. М. Латишева (2004—2006), Г. В. Сімченко (Тимофєєва)2006).

У 2007 році за версією програми «Лідер галузі» ТОВ «Східний видавничий дім» увійшло до числа лідерів рейтингу у своїй підгалузі (37 місце з 40, відзначених ВАТ «Статінформконсалтинг»).

У 2009 році у рейтингу "Динаміка за критеріями КВЕДа «22.25.0» — «Надання інших послуг у поліграфічній діяльності» за підсумками трьох останніх років ТОВ «Східний видавничий дім» зайняло 22 позицію. Це дало змогу увійти до «Ліги найкращих» (ТОП-35) і одержати відзнаку — Орден «Зірка економіки України» ІІІ ступеня.

У 20002011 рр. видання «Східного видавничого дому» завоювали ряд 1-х і 2-х місць на Регіональному фестивалі преси і книги Донбасу.

У 2015 році внаслідок війни на Донбасі видавництво «Східний видавничий дім» вимушене було призупинити свою діяльність.

Найвідоміші видання[ред. | ред. код]

Наймасштабніший видавничий проект — Гірнича енциклопедія — це підготовка і видання: «Гірничий енциклопедичний словник» у 3-х томах (2002—2004 рр.) та Мала гірнича енциклопедія (т. 3), 2013 р.

Серед значимих проєктів:

Крім того, значимими виданнями видавництва є монографії Соболь В. О., Просалової В. А., праці Оліфіренка В. В., Задніпровського О. І., Білецького В. С., Смирнова В. О., Футулуйчука В., Міхеєвої О., Володимира Біляїва, Сушинського М., Заблоцької К., Куєвди В. Т. та ін.

Джерела[ред. | ред. код]