Аналіз мінеральної сировини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:08, 5 вересня 2017, створена Basio (обговорення | внесок) (вилучена Категорія:Збагачення корисних копалин; додана Категорія:Підготовчі процеси збагачення за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ана́ліз мінера́льної сировини — процес дослідження вихідної сировини та продуктів збагачення з метою визначення їх складу, властивостей, придатності для переробки і використання, оцінки ефективності збагачення як в цілому, так і в окремих технологічних операціях. Кожен аналіз мінеральної сировини виконується за відповідними стандартними методиками.

Розрізняють:

Цікаво[ред. | ред. код]

Про склад руд при їх випробуванні (плавці) ще в давнину судили, зокрема, по диму. Про це пишиться в праці Георга Агріколи De Re Metallica (1556 р.), :

Так, здебільшого дим блакитний вказує, що руда просякнута мідною блакиттю, жовтий - на присутність в ній аурипігменту, червоний - реальгару, зелений - малахіту, чорний - на присутність чорної гірської смоли, а білий - на присутність білої гірської смоли, зеленувато-білий - її ж з малахітом, а якщо дим жовтий посередині і зелений по краях - сірки.

Література[ред. | ред. код]