Лев Аргир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:40, 16 серпня 2018, створена RarBot (обговорення | внесок) (Шаблон:Картка:Особа -> Шаблон:Особа)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лев Аргир
Народивсяневідомо
Померпісля 922
Країна Східна Римська імперія
Національністьгрек
Діяльністьвійськовослужбовець
Титулпатрикій
Посададрунгарій
Конфесіяправослав'я
РідАргири
БатькоЕвстафій Аргир
Брати, сестриПоф Аргир
Діти2 сини

Лев Аргир (*Λέων Ἀργυρός, д/н —після 922) — державний та військовий діяч Візантійської імперії.

Життєпис

Походив з провінційного знатного роду Аргирів. Син Евстафія Аргира, друнгарія віли (тагми флоту). Розпочав службу за часів імператора Льва VI, також на візантійському флоті. Близько 910 року разом з братом Пофом розпочав службу в загоні манглабітів (особистій охороні імператора).

У 911 році призначається стратегом феми Себастія, також отримав титул протоспатарія. У 917 році брав участь у поході проти Болгарії, зумів врятуватися після нищівної поразки візантійців у битві при Ахелої. У 919 році разом з братом Пофом та сином Романом підтримав захоплення влади Романом Лакапіном. На дяку від останнього отримав титул патрикія, а потім магістра.

У 921 році разом з братом Пофом Аргиром очолював захист Константинополя під час нападу болгарських військ на чолі із царем Синеоном. Візантійці зазнали тяжкої поразки біля Пегі, а у 922 році Аргири знову зазнали поразки від болгар на чолі із кавханом Феодором Сигріцею у битві при недолік від столиці. Лев Аргир врятувався, але ймовірно невдовзі відсторонений від якихось військових посад, але напевне залишився у синкліті. Про подальшу долю нічого невідомо.

Родина

Джерела

  • Guilland, Rodolphe (1967). Recherches sur les institutions byzantines. Berlin: Akademie-Verlag.
  • Steven Runciman, The Emperor Romanus Lecapenus and His Reign: A Study of Tenth-Century Byzantium, Cambridge University Press, 1988 (ISBN 0-521-35722-5).
  • Cheynet, J.-C.; Vannier, J.-F. (2003). Les Argyroi. 40. [S.l.]: Zbornik Radova Vizantološkog Instituta. p. 57–90. ISSN 0584-9888