Malum prohibitum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:52, 16 лютого 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta10ehf1))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Malum prohibitum (мн. mala prohibita, буквальний переклад: "неправильний [тому що або внаслідок] заборони") - латинський вислів, що означає "неправильний, шкідливий або злий внаслідок заборони", що використовується в праві для посилання на вчинки, які являють собою протизаконні дії лише внаслідок приписів статутів або законів,[1], на відміну від поведінки, яка вважається злою або шкідливою за своєю сутністю - malum in se.[2] Поведінка, що очевидно порушувала моральні засади суспільства і була протизаконною в межах англійського загального права зазвичай розглядається, як malum in se. Вчинок, що підпадає під категорію malum prohibitum, необов'язково порушує моральні стандарти

Деякі приклади mala prohibita включають: порушення правил паркування, порушення авторських прав, ухилення від сплати податків, культурні табу тощо.

Злочини або правопорушення, які, на думку багатьох людей, є malum prohibitum, але не є malum in se, включають:

Див. також

Посилання

  1. Malum prohibitum - LII / Legal Information Institute - Cornell University Law School. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 19 травня 2010.
  2. Malum in se - LII / Legal Information Institute - Cornell University Law School. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 19 травня 2010.