Каґава Каґекі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:47, 3 травня 2019, створена SOMBot (обговорення | внесок) (більше не розпізнається як ізольована)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Каґава Каґекі
яп. 香川景樹
Народився25 травня 1768(1768-05-25)
Тотторі
Помер26 квітня 1843(1843-04-26) (74 роки)
КраїнаЯпонія
Діяльністьпоет, письменник
ЗакладTakatsukasa familyd, Q11629027? і Tokudaijid

Каґава Каґекі (25 травня 1768 — 26 квітня 1843) — японський поет періоду Едо.

Народився в Тотторі, у родині бідного самурая Араї. 1з дитячих років вивчав поезію. У чотирнадцять років написав коментар до антології XIII ст. «Хякунініссю».

Починаючи з 1793 р., навчався поезії в Кіото під керівництвом поета школи Нідзьо Каґави Каґемото, який згодом навіть усиновив свого учня (звідси його прізвище Каґава).

У 1796 р. Каґекі познайомився з сімдесятирічним метром поезії Одзавою Роаном, на якого справив гарне враження своєю майстерністю. Роан часто давав юнакові дуже слушні професійні поради і водночас був його найжорстокішим критиком.

Каґекі створив власний стиль поезії жанру танка, характерними рисами якого були вишукана літературна мова й відсутність архаїзмів, використання яких у сучасній поезії він гостро критикував. Окрім того, Каґекі дотримувався стилю поетів антології «Кокінсю», які надавали перевагу натяку й сугестії у вірші, уникаючи відкритого прояву почуттів, притаманного поетам «Манйосю». Заснована Каґекі школа поезії Кайен (Кайен — один із псевдонімів Каґекі) нараховувала більше десяти тисяч учнів і посідала провідне місце в поезії вака пізнього періоду доби Токутава.

Літературна спадщина Каґекі зібрана переважно в поетичній антології «Кайеніссі» («Гілка із саду багряника», 1828 р.) та в збірці літературнокритичних роздумів Каґекі «Каґаку тейо», виданій його учнем Ітіямою Маюмі в 1850 р., тобто вже після смерті поета.

Література

[ред. | ред. код]
  • Бондаренко І. Розкоші і злидні японської поезії: японська класична поезія в контексті світової та української літератури. — К.: Видавничий Дім Дмитра Бураго, стор. 508—509