Бісі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Голова вухатої черепахи-бісі в Барабанній Вежі Нанкіна

Бісі (кит. 贔屭) — суміш китайського дракона з китайською черепахою, один з «Дев'яти синів дракона» (龙生九子) у китайській міфології.[1]

Повадки бісі традиційно змальовуються як «бісі люблять носити вантажі» (赑屃喜负重, bixi xi fu zhong), й тому в китайській архітектурі вони зазвичай з'являються у вигляді велетенської вухатої, зубастої та/або волохатої черепахи, яка несе на своїй спині стелу з важливим текстом. У різних варіантах такі черепахи зустрічаються як у Китаї, так і в сусідніх державах: В'єтнамі, Кореї, Монголії, та навіть в Росії (дві черепахи з Уссурійська в Приморському краї).

Див. також

Примітки

  1. Welch, Patricia Bjaaland. (Вельч, Патрисія Бьяаланд) . Chinese Art (Китайське мистецтво). Tuttle, 2008. ISBN 080483864X. Частковий текст на Google Books. Сторінки 122–123.

Джерела

  • Chêng, Tê-kun (1957), Archaeological studies in Szechwan, Cambridge University Press, с. 144
  • Segalen, Victor (2007), Billings, Timothy James; Bush, Christopher (ред.), Stèles, Volume 1, Wesleyan Poetry Series, Wesleyan University Press, ISBN 0819568325 Оригінальний текст Віктора Сегалена. (фр.) (англ.)
  • Segalen, Victor (1995), "Chine. La grande statuaire", and "Les origines de la statuaire en Chine", Collections Bouquins, Editions Robert Laffont {{citation}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка); Проігноровано невідомий параметр |city= (довідка) (Посмертна публікація праці, що базується на експедиціях 1909–1917 років) (фр.)