Latrodectus renivulvatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:46, 10 січня 2020, створена Mediafond (обговорення | внесок) (правопис)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Latrodectus renivulvatus
Жіноча особина L. renivulvatus
Жіноча особина L. renivulvatus
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Підряд: Araneomorphae
Родина: Theridiidae
Рід: Latrodectus
Вид: L. renivulvatus
Latrodectus renivulvatus
Dahl, 1902
Посилання
Вікісховище: Latrodectus renivulvatus
EOL: 1187526
ITIS: 859144
NCBI: 256742

Latrodectus renivulvatus  — вид павуків роду Чорна вдова. Інша назва «чорний павук-губзик Гаутенгу» (на честь провінції Гаутенг в ПАР).

Спостерігається статевий диморфізм: самиці (10—11 мм) більші за самців (4—5 мм). Має 8 очей, розташованих у 2 рівномірних рядки. Верхня частина витягнута. Черево кулеподібної форми. Ноги помірно довгі та стрункі, третя пара — найкоротша, позбавлена щетинок.

Забарвлення самиць чорне зі світлим візерунком, що складається з поперечних смуг. У більш зрілих особин перетворюється на єдину поздовжню широку смугу червоного кольору. У самців візерунок більш блідий — білуватий та жовтуватий. Черево не має плям, ноги — чорні.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Зазвичай зустрічається під сміттям у полі. Влаштовує павутину близько від землі, часто в заглибинах. Полює на літаючих та повзаючих комах.

Яєчні мішечки гладенькі та круглі блідо-жовтого кольору.

Тривалість життя до 1 року.

Отруйність

[ред. | ред. код]

Цей павук виробляє нейротоксичну отруту, яка може впливати на нервову систему. Симптоми включають: пекучий біль у місці укусу; м'язовий біль і судоми; черевний біль і судоми; біль у кінцівках, особливо м'язах стегна; м'язи живота стають твердими; судоми і біль у м'язах спини; слабкість у ногах, утруднення ходи; відчуття звуження грудних м'язів; іноді головний біль; пацієнт зазвичай неспокійний, збуджений і тривожний; рясне потовиділення; підвищений артеріальний тиск; часто набряк обличчя і особливо повік.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Поширено в Африці, на Аравійському півострові та в Іраку.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Müller, G.J.; Wium, C.A.; Marks, C.J.; du Plessis, C.E.; Veale, D.J.H., «Spider bite in southern Africa: diagnosis and management», Continuing Medical Education, retrieved 2016-02-02