Walnut Creek CDROM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:47, 12 травня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (→‎top: виправлення посилання за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Walnut Creek CDROM
Типбізнес і підприємство
Організаційно-правова форма господарюванняприватна компанія
Засновано1991
Засновник(и)Боб Брюс
Закриття (ліквідація)2000
Штаб-квартираВолнат-Крік, Каліфорнія, США
Продукціяпрограмне забезпечення[1]

Walnut Creek CDROM — американська приватна компанія, дистриб'ютор програмного забезпечення. Була одним з перших видавців безкоштовного, умовно-безкоштовного і вільного програмного забезпечення на CD-ROM.

Історія

Компанія була заснована в серпні 1991 року Бобом Брюсом і була одним з перших комерційних дистриб'юторів вільного, а також безкоштовного та умовно-безкоштовного програмного забезпечення на компакт-дисках. Компанія випустила сотні компакт-дисків, і підтримувала популярний FTP-сервер ftp.cdrom.com, протягом багатьох років.

У перші роки, одними з найпопулярніших продуктів були Simtel Shareware для MS-DOS, CICA Shareware для Microsoft Windows, і Aminet архіви для Amiga. У січні 1996 компанія опублікувала колекцію з 350 текстів проекту «Гутенберг», — одну з найперших офіційно виданих колекцій електронних книг.

На території пострадянського простору Walnut Creek найбільш відома завдяки своїм тісним відносинам з проектом FreeBSD — однієї з найпопулярніших Unix систем з відкритим вихідним кодом. Walnut Creek підтримувала проект і поширювала його дистрибутиви на CD і через FTP сайт з моменту створення FreeBSD в 1993 році. У 1997 році Боб Брюс назвав FreeBSD «найуспішнішим продуктом» компанії.

Крім того Walnut Creek була також офіційним видавцем Slackware Linux.

2000-ні роки

Завдяки широкому поширенню і високій доступності широкосмугових підключень до мережі Інтернет, попит на програмне забезпечення на фізичному носії, різко скоротився. Для того щоб йти в ногу з часом, компанія об'єдналася з Berkeley Software Design (BSDI) в 2000 році, для того щоб сфокусувати свої зусилля на проектах аналогічних FreeBSD і BSD/OS. Це було лише початком довгого ланцюжка об'єднань, поділів, поглинань та перепродажів. В результаті залишки активів компанії були розподілені між великим числом різних власників.

Посилання


  1. National Software Reference Library