1681 року курляндсько-семигальський герцог Яків Кеттлер дарував місту Гольдінген герб. На ньому була зображена коронована свята Катерина Александрійська, яка правицею високо тримала колесо з розарієм, а лівицею — великого меча, вістрям донизу; свята стояла на землі, усіяній квітами і травами. Того ж року цей мотив стали використовувати на печатці Гольдінгенського магістрату. Кольори герба точно невідомі, проте на карті герцогства Курляндії і Семигалії від 1770 року подано штрихування: срібна фігура на срібній землі у зеленому полі[1].
11 березня1846 року російська влада перезатвердила герб Гольдінгена, повітового міста Курляндської губернії, внісши деякі зміни до зображення. Зокрема, Катерину одягли у княжу мантію, колесо опустили на землю, зелене поле зробили червоним, а срібну землю — зеленою.
Въ красномъ полѣ изображеніе Св. Мученицы Екатерины въ бѣлой одеждѣ съ золотымъ мученическимъ вѣнцомъ на головѣ, съ которой ниспадаютъ распущенные по обѣ стороны волосы, въ правой рукѣ держитъ она мученическое колесо, на коемъ повѣшены четки , а въ лѣвой мечь, остріемъ въ землю обращенный; Св. Мученица стоитъ на поросшей цветами почве.
У червоному полі зображення Св. Мучениці Катерини у білому одязі з золотим мученицьким вінцем на голові, з якою спадає додолу розпущене по обидва боки волосся, в правій руці тримає вона мученицьке колесо, на якому повішені чотки, а в лівій — меч, вістрям до землі обернений; Св. Мучениця стоїть на ґрунті, порослому квітами.
31 жовтня1925 року Геральдичний комітет Латвії затвердив новий герб Кулдіги, колишнього Гольдінгена: синє поле, перетяте лівобічним перев'язом, з двома срібними рибами. Це зображення символізувало річку Вента, на якій стояло місто.
Zils lauks, no kreisās puses šķērsām dalīts ar sudraba lauztu baļķi. Katrā zilā daļā sudraba zivs.
Синє поле перетяте срібним хвилястим лівобічним перев'язом. У кожній частині срібні риби.
21 жовтня1938 року Геральдичний комітет Латвії повернув старий герб Кулдіги зі святою Катериною. За основу було взято герб 1681 року, але з кольорами герба російської доби.
Sarkanā laukā svētās Katrīnas tēls sudrabā ar mocekļa kroni galvā, riteni labajā rokā un zobenu kreisajā rokā.
У червоному полі свята Катерина у сріблі, з короною мучениці на голові, колесом у правій руці й мечем у лівій руці.
Галерея
1846
1846 — 1925
Примітки
↑Grots, Ādolfs. Ducatuum Curlandiae et Semigalliae nec non Districtus Regii Piltensis Tabula Geographica. Berlin, 1770 (LVVA, Collection 6828, Inventory 2, File 208).
↑Продолжений Свода местных узаконений губерний остзейских... 1853, С. 60.
Juškēvičs, Jānis. Hercoga Jēkaba laikmets Kurzemē. Rīgā: Valstspapīru Spiestuves izd., 1931.
Saeimas kārtības rullis. "Valdības vēstnesis", 01.12.1925., Nr. 269, 1. lpp.
Винклер, П.П. фон. Гербы городов, губерний, областей и посадов Российской Империи, внесенные в Полное Собрание законов с 1649 по 1900 год. Санкт-Петербург, 1899.