Jesus of Lübeck

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:05, 23 січня 2021, створена Dmytro Tarnavsky (обговорення | внесок) (прибрав непрацююче посилання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Jesus of Lübeck
Дата створення / заснування 1520
Зображення
Маса 700 т
Країна  Королівство Англія
Країна походження  Вільне Ганзейське місто Любек
Габаритна ширина 8,9 м
Осадка 6,1 м
Довжина або відстань 41,2 м
Країна реєстрації Вільне Ганзейське місто Любек
CMNS: Jesus of Lübeck у Вікісховищі

Jesus of Lübeck — військове судно 16 століття, карака, побудована у Вільному місті Любек близько 1520 року.

Близько 1540 року корабель придбав король Англії Генріх VIII, що використовував його для представницьких цілей. Корабель брав участь в обороні під час французького вторгнення на острів Уайт в 1545 році. Цього з року разом із кораблем Samson судно було задіяне в невдалій спробі підняти флагман Генріха VIII, Мері Роуз, який був потоплений французами під час битви в протоці Солент. У 1563 році, за правління королеви Єлизавети I, Jesus of Lübeck був зафрахтований групою купців, які займалися работоргівлею і контрабандою в Атлантиці. Адмірал Джона Гокінс організував чотири рейси від узбережжя Західної Африки до островів Вест-Індії між 1562 і 1568 роками. Під час останнього плавання, у вересні 1568 року, Jesus of Lübeck разом із кількома іншими англійськими кораблями зустрів іспанський флот біля Сан-Хуан-де-Улуа (сучасний Веракрус, Мексика). В результаті битви Jesus of Lübeck був пошкоджений і захоплений іспанцями. Пізніше сильно пошкоджене судно було продано місцевому купцю за 601 дукат.


Джерела

[ред. | ред. код]
  • Pietsch, Ulrich (1981). Die Lübecker Seeschiffahrt vom Mittelalter bis zur Neuzeit. Hefte zur Kunst und Kulturgeschichte der Hansestadt Lübeck. 5. Lübeck: Museum für Kunst und Kulturgeschichte. ISBN 3-9800517-1-4. (нім.)
  • Reinhardt, Karl (1949). «Die Karacke Jesus von Lübeck». Zeitschrift für Lübeckische Geschichte und Altertumskunde (in German). 31: 79–110. (нім.)