Воєнізовані гірничорятувальні частини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:02, 20 квітня 2021, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (оформлення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Воєнізовані гірничорятувальні частини (ВГРЧ) (рос. военизированные горноспасательные части (ВГСЧ), англ. militarized mine rescue units; нім. Grubenwehren, Rettungstruppen, Wehren) — спеціалізовані формування, що створюються на гірничодобувних підприємствах для порятунку людей при аваріях і для попередження та ліквідації аварій.

Первинна оперативно-технічна одиниця ВГРЧ — відділення з 5-7 чол. (респіраторники, командир відділення, водій оперативного автомобіля); первинний оперативний підрозділ — гірничорятувальний взвод, який складається з трьох і більше відділень. Взводи, які обслуговують гірничодобувні підприємства, розташовані в одному адміністративному або географічному районі, об'єднуються у воєнізований гірничорятувальний загін.

Керівництво оперативно-технічною діяльністю гірничорятувальних загонів здійснюється штабом ВГРЧ гірничодобувного басейну, області або країни. Штаби ВГРЧ підпорядковані управлінню ВГРЧ галузі.

Діяльність ВГРЧ регламентується відповідними статутами, положеннями й інструкціями.

Особовий склад ВГРЧ комплектується з робітників та інженерно-технічних працівників шахт, що проробили на підземних роботах не менше двох років. ВГРЧ перебувають у постійній готовності до виїзду на аварію.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]