Щоденник Гуантанамо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:05, 11 травня 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Згруповано однакові примітки)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Щоденник Гуантанамо»
Автор Мохаммед Ульд Слахі
Мова англійська
Жанр мемуари
Видано 2015

Щоденник Гуантанамо — це мемуари, написані Мохаммедом Ульд Слахі, якого Сполучені Штати Америки утримували без пред'явлення звинувачень протягом чотирнадцяти років[1]. Слахі один з ув'язнених в'язниці Гуантанамо, яких американські офіційні особи визнали тортурованими.

Передісторія

Ульд Слахі був схоплений в Мавританії, де він народився, американськими спецслужбами незабаром після терактів 11 вересня. Він стверджує, що перед відправкою у в'язницю Гуантанамо його допитували в Йорданії і Афганістані. Слахі перебував у в'язниці Гуантанамо із серпня 2002 року, але йому не було пред'явлено звинувачення. За словами адвоката Ненсі Холландер, міністр оборони США Дональд Рамсфельд наказав застосувати у відношенні Мохаммеда «спеціальні методи допиту»[2].

Створення

Автор вивчив англійську мову і написав всі 466 сторінок свого щоденника від руки[2]. Адвокати передали рукопис журналісту Ларрі Сімсу, який редагував книгу. Кожна сторінка мала була бути представлена військовим цензорам. Протягом декількох років книга перебувала під забороною до публікації з боку американських офіційних осіб. Мемуари були опубліковані в 2015 році, коли Слахі все ще утримували під вартою без пред'явлення звинувачень[1].

Багато рецензентів були здивовані тим, наскільки бракує гіркоти у Слахі, попри те, що він зазнав жорстоких тортур.

У 2017 році книга була перевидана з відновленими правками.

Зміст

У вступі підкреслюється, що це не авторизована версія[1]. Щоденник Мохаммеда Ульд Слахі є найдетальнішим свідченням від в'язня Гуантанамо[2].

Екранізація

Мемуари стали основою для фільму. Проект був анонсований в листопаді 2019 року. Зйомки почалися 2 грудня того ж року в Південній Африці. Спочатку картина мала була називатися «В'язень 760»[3], але в листопаді 2020 року отримала остаточну назву «Мавританець».

Примітки

  1. а б в Общественное пытание. 13 лютого 2015. Процитовано 7 березня 2021.
  2. а б в «Дневник узника Гуантанамо»: заключённый самой страшной тюрьмы США написал книгу. 21 січня 2015. Процитовано 7 березня 2021.
  3. Jodie Foster, Tahar Rahim & Shailene Woodley Board ‘Prisoner 760’, STX Launching At AFM