Прапор аборигенів Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:31, 11 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор аборигенів Австралії
Прапор аборигенів Австралії
Пропорції2:3
Затверджений14 липня 1995[1]
Кольори
чорний
червоний
жовтий
ПриналежністьКорінні австралійці

CMNS: Прапор аборигенів Австралії у Вікісховищі

Прапор аборигенів Австралії (англ. Australian Aboriginal Flag) — це прапор, який використовується аборигенами та, почасти, іншими старожилами Австралії. Розроблено та затверджено в 1971.

Дизайн

Прапор розроблений у 1971 дизайнером Гарольдом Томасом[2], з племені Luritja, під час перших спроб аборигенів заявити свої права на землю. Під час організації «посольства аборигенів» у 1972, прапор обраний офіційним прапором аборигенів Австралії, а 14 липня 1995 його визнали другим офіційним прапором Австралії, при цьому в 1997 Гарольд визнаний автором прапора та отримав всі авторські права на нього.

Прапор являє собою дві горизонтальні рівновеликі смуги чорного (згори) та червоного (знизу) кольорів, із золотим колом посередині.

Чорний колір символізує аборигенів Австралії, червоний — ґрунт Австралії та вохру​​, що використовується в церемоніях аборигенів, а жовтий — сонце, народження життя та захист.

Використання

Прапор вперше вивішений в Аделаїді. Прапор аборигенів у 1995 став офіційним. Тепер навіть у школах він висить поруч з Австралійським державним прапором. Останнім часом австралійські «республіканці» (противники домініонального статусу «Зеленого континенту») дискутують питання про надання «Прапору аборигенів» статусу державного прапора — замість існуючого, чий дизайн походить від британського «Юніон-Джеку».

Використання компанією «Google»

26 січня 2010 в день Австралії, компанія «Google» встановила тимчасовий логотип — дудл, на головній сторінці свого пошуку, який обраний внаслідок конкурсу «Doodle 4 Google», проведеного в 2009, переможцем якого стала 12-річна Джессі Ду зі штату Новий Південний Уельс. Однак, через те, що Гарольд Томас не дав свого дозволу на безкоштовне використання прапора, Google був змушений прибрати цей елемент малюнка. Своє рішення автор прапора мотивував тим, що «Google» є комерційною організацією та цілком може собі дозволити заплатити за використання прапора на логотипі, але замість цього попрохала використовувати прапор безоплатно, відхиливши варіант оплати[3].

Примітки

  1. Flags Act 1953 — Explanatory statement
  2. Harold Thomas — Creator of the Aboriginal Flag. Архів оригіналу за 18 травня 2009. Процитовано 14 травня 2014.
  3. Ліцензія на прапор

Література

  • Horton, D. (ed.) Encyclopaedia of Aboriginal Australia, Aboriginal Studies Press, Canberra, 1994.

Посилання