Дворічанський краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дворічанський краєзнавчий музей
49°50′48″ пн. ш. 37°40′51″ сх. д. / 49.84667° пн. ш. 37.68083° сх. д. / 49.84667; 37.68083
Типкраєзнавчий
Країна Україна
РозташуванняУкраїна Україна:
Дворічна
(Харківська область)
Адресапров. Спортивний, 1, (05750) 7-61-08
Засновано1992
Фонд4577
Відвідувачі6 тис.
ДиректорГудь Алла Григорівна
Дворічанський краєзнавчий музей. Карта розташування: Україна
Дворічанський краєзнавчий музей
Дворічанський краєзнавчий музей (Україна)
Мапа

Дворіча́нський краєзна́вчий музе́й — районний краєзнавчий музей у смт Дворічна, Дворічанський район Харківської області. Музей підпорядкований Дворічанському райвідділу культури.

Історія музею

Ідея створення краєзнавчого музею на Дворічанщині з'явилася ще в 50-х роках минулого століття. Діденко Василь Ягорович та інші ветерани Великої Вітчизняної війни були особливо гарячими прихильниками створення районного музею. Лише в кінці 80-х років минулого століття ідею створення музею у нашому районі підтримала тодішній перший секретар райкому партії Людмила Михайлівна Пацан. Розпочалося будівництво спеціального приміщення для музею, яке закінчилося в 1991 році, але перші відвідувачі з'являться в музеї рік потому, адже продовжувалися роботи з художнього оформлення музею.

Музей історії Дворічанського району був відкритий 1992 року з ініціативи райради ветеранів як музей на громадянських засадах. Від 2000 — державний.

Фонди та експозиція

Експозиція музею складається з трьох розділів:

  • «Дореволюційне минуле Дворічанського району»,
  • «Розвиток району в радянський період»,
  • «Сучасна історія нашого краю».

Експозиції музею розповідають про Дворічанщину, починаючи від заснування Дворічної як сторожового поста.

На базі вже існуючої експозиції проводяться тематичні екскурсії, уроки пам'яті та інші заходи. У музеї організовуються тимчасові тематичні виставки, на яких використовуються фондові матеріали, а також приватні колекції мешканців Дворічанщини. Такі виставки монтуються як у приміщенні музею, так і за його межами. Відвідування в музеї за рік складає в середньому 6 тисяч відвідувачів. З кожним роком чисельність людей, які прагнуть більше дізнатися про історію рідного краю зростає.

Посилання