Герб Гіпускоа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Гіпускоа
Версії
Герб Гіпускоа в його традиційному вигляді (1513-1979)
Малий герб Гіпускоа
Спрощена версія герба Гіпускоа, що використовується як емблема провінційної ради
Деталі
Носій Гіпускоа
Затверджений 27 березня 1990

Герб Гіпускоа - символ провінції Країни Басків, що був затверджений Регіональним розпорядженням 6/1990 від 27 березня 1990 р. Про ознаки ідентичності історичної території Гіпускоа.

Опис

Ліворуч від головного вівтаря Старого собору Кадіса видно старий герб Гіпускоа (XVI чи XVII ст.) із лише шістьма схематизованими гарматами

У золотому полі три зелені дерева, розміщені в пояс на хвилях срібної та блакитної води. Тримають щит двоє дикунів натуральних кольорів у срібних набедренних пов'язках. Під щитом на срібній стрічці написано девіз «FIDELISSIMA BARDULIA NUNQUAM SUPERATA » («Фіделісіма Бардулія, ніколи не перевершена ») чорними літерами.

На щиті герцогська корона - золотий круг, прикрашений дорогоцінним камінням, складений із восьми розеток, з яких видно п’ять.

Дерева, представлені в щиті, є звичайними тисами (Taxus baccata). Спрощений варіант щита дуже часто використовується без зовнішніх прикрас і з схематичними елементами блазона.

Історія

У 1979 р. [1] Генеральні ради братства, попередниками нинішніх Генерального правління Гипускоа модифікували традиційний герб Гіпускоа, що використовується з 1466 р., усунувши два поля, в яких був коронований монарх, що сидів на троні, можливо, Альфонсо VIII Кастильський або Енріке IV, і дванадцять гармат.[2] У 1513 році королева Хуана І Кастильська дозволила включити нові елементи до герба Гіпускоа. Це були дванадцять гармат, символізуючи ті, які були захоплені військами гіпускоанцями в битві при Велате 1512 р.

Див. також

Посилання

Джерела