Баба-Гур-Гур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:08, 18 лютого 2022, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нафтовий фонтан на свердловині «Баба-Гур-Гур № 1» поблизу Кіркука — відкриття одного з найбільших нафтових родовищ світу (1927)

Баба-Гур-Гур (араб. بابا كركر‎; курд. بابه ‌گوڕگوڕ) — велике нафтове родовище біля міста Кіркук, відкрите в 1927 р. Видобутком нафти зараз займається Іракська нафтова компанія. На фото — вічна пожежа на родовищі Баба-Гур-гур.

Це нафтове родовище вважалося найбільшим доти, доки не було відкрито родовище Аль-Гавар в Саудівській Аравії в 1950-х. Баба-Гургур лежить за 16 км на північний захід від Кіркука і стало відомим через Вічну пожежу (араб. النار الازلية‎), яка знаходиться в середині родовища.

Вічна пожежа в нафтовому родовищі Баба-Гургур, за середніми оцінками, триває більш як 4000 років. Ця пожежа в стародавні часи була описана Геродотом і Плутархом.

Також вважається, що цар Навуходоносор наказав кинути трьох юдейських юнаків саме в вогонь Вічної пожежі через те, що вони відмовилися поклонятися ідолу. Через постійну пожежу й виділення сірководню туристам не рекомендують перебувати біля Вічної пожежі дуже довго.

Джерела

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Білецький В. С., Гайко Г. І, Орловський В. М. Історія та перспективи нафтогазовидобування: Навчальний посібник / В. С. Білецький та ін. — Харків, НТУ «ХПІ»; Київ, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»; Полтава, ПІБ МНТУ ім. академіка Ю. Бугая. — Київ: ФОП Халіков Р. Х., 2019.