Барокамера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:58, 12 квітня 2021, створена Всевидяче Око (обговорення | внесок) (→‎Гіпербаричні камери: шаблон - посилання пряме -не по темі, архів - недоступний)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гіпербарична барокамера
Два американські моряки всередині декомпресійної камери.
Декомпресійна камера на одну людину.

Барока́мера — ємність (камера) або приміщення, зроблене зазвичай з металу. Має можливість герметизації та створення всередині камери тиску більшого (гіпербарична барокамера) або меншого (гіпобарична барокамера), ніж атмосферний.

Види барокамер

Часто терміни декомпресійна камера, рекомпресійна камера, барокамера використовуються одночасно. У назвах відображаються різні сфери застосування, а не принципові технічні відмінності.

Гіпобаричні камери

Гіпобаричні камери використовуються в медицині для лікування ряду захворювань[1] та для моделювання умов перебування органі́зму на різних висотах. (льотчики, альпіністи, парашутисти, космонавти та ін.).

Гіпербаричні камери

Гіпербаричні камери використовуються, зокрема, у медицині для оксігенобаротерапії при різних захворюваннях, лікування декомпресійної хвороби у водолазів, моделювання ситуацій знаходження людини при тиску, більшому, ніж атмосферний, тренування аквалангістів і водолазів. Тиск у них можуть піднімати до 6 бар з метою терапії. Останні досягнення медицини дозволили створити портативні барокамери на одного пацієнта, в яких тиск піднімають на 0,3-0,5 бар вище атмосферного.[2]

Декомпресійні камери

Декомпресійна камера — вид барокамери, що використовується при водолазних роботах, що дозволяє проходити останні (найтриваліші) декомпресійні зупинки на поверхні, а не під водою. Це дозволяє водолазам зменшити ризики для здоров'я, пов'язані з переохолодженням або небезпечними умовами.

Джерела

Примітки

  1. Апанасенко Г.Л., Попова Л.А. ГИПОБАРИЧЕСКАЯ ГИПОКСИЯ В МЕДИЦИНСКОЙ ПРАКТИКЕ // Медицинская валеология. — Ростов : Феникс, 2000. — 248 с.(рос.)
  2. www.oxyhealthrussia.ru. Портативные барокамеры | Кислородная барокамера. Архів оригіналу за 26 червня 2012. Процитовано 21 лютого 2019.(рос.)[недоступне посилання з квітень 2021]