Квантова ефективність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:55, 12 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Графік залежності квантової ефективності від довжини хвилі ПЗЗ-матриць, встановлених на одній з камер телескопа Хаббл.

Квантова ефективність — фізична величина, що характеризує фоточутливі прилади та матеріали (фотоплівка, ПЗЗ-матриця, однофотонний детектор і ін.), і дорівнює відношенню числа фотонів, поглинання яких фоточутливим зразком викликало утворення квазічастинок, до загальної кількості поглинутих фотонів.[1] Зазвичай виражається у відсотках. Це кількісна міра світлової чутливості. Оскільки енергія фотонів залежить від довжини хвилі, квантову ефективність також вимірюють для різних діапазонів довжин хвиль. Квантова ефективність фотоплівки становить для видимого світла близько 10 %, в той час як у ПЗЗ-матриць вона може досягати 90 % для деяких довжин хвиль.

Квантова ефективність є основною характеристикою детекторів фотонів. Підвищення квантової ефективності є пріоритетним завданням. Від того, наскільки високими будуть характеристики детекторів фотонів, зокрема однофотонних детекторів, залежить розвиток таких наукових напрямків як квантова криптографія, оптична когерентна томографія, метрологія тощо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Definition of quantum efficiency in Photonics Dictionary. Архів оригіналу за 13 грудня 2007. Процитовано 23 січня 2019.