Королівство Гаїті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королівство Гаїті
фр. Royaume d'Haïti
гаїт. креол. Wayòm Ayiti

1811 – 1820

Прапор Королівство Гаїті

Прапор[1]


Столиця Кап-Аїтьєн
Мова(и) Французька, гаїтянська креольська
Релігія Римо-Католицька Церква
Форма правління монархія
Час існування 28 березня 1811 — 8 жовтня 1820
Король
 - 28 березня 1811 — 8 жовтня 1820 Анрі I
Попередник
Наступник
Держава Гаїті
Республіка Гаїті
Імперія Гаїті (1849—1859)

Королівство Гаїті (фр. Royaume d'Haïti, гаїт. креол. Wayòm Ayiti) — монархічна держава, яка існувала на території півночі Гаїті з 1811 до 1820 року.

Історія

Заснування

28 березня 1811 року президент Держави Гаїті Анрі Крістоф проголосив Гаїті королівством, а себе — королем Анрі I (Генріхом). Через те, що після вбивства імператора Жан-Жака Дессаліна країна розкололась навпіл, король контролював лише північну частину Гаїті, у той час як на півдні знаходилась Республіка Гаїті. 2 червня відбулась урочиста церемонія коронації монарха: священик водрузив на голову Кристофа золоту корону та вручив йому скіпетр, який також був виготовлений із золота.

Політика Анрі I

За дев'ять років свого правління Анрі I збудував 6 замків, 8 палаців (у тому числі й палац Сан-Сусі та цитадель Лафер'єр, побудовану для захисту королівства від можливого вторгнення французів). Силами короля були також створені поліція та регулярна армія Гаїті, призначені для підтримки порядку, була прийнята конституція.

Ліквідація

Перенісши інсульт і втративши підтримку серед гаїтян через диктаторські методи керування країною, 8 жовтня 1820 року Анрі I закінчив життя самогубством та був похований у збудованій ним самим цитаделі Лафер'єр. Його син та наступник Жан-Віктор Анрі був убитий революціонерами через 10 днів після загибелі батька. Після цього територія королівства приєдналась до півдня Гаїті, увійшовши до складу Республіки.

Примітки

  1. Список прапорів Гаїті (англ.)

Посилання