Костромська духовна семінарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костромська духовна семінарія
(КоДС)
Дата заснування 1747, 1996
Конфесія Православ'я
Церква Російська православна церква
Розташування Кострома

Костромська духовна семінарія — духовний заклад Російської Православної Церкви (безпатріаршої), створений українськими релігійними діячами за зразком Києво-Могилянської академії. Готував священно- і церковнослужителів. Заснована 1747, ліквідована 1918.

1996 РПЦ заснувала нову семінарію, яка носить ідентичну назву, але не має жодного відношення до старої Костромської семінарії. Термін навчання — 5 років на пастирському відділенні, 3 роки на регентському відділенні.

Історія

Заснована 1747 при Іпатіївському монастирі видатним українським богословом Сильвестром (Кулябкою).

За час існування семінарії з її стін вийшло чимало видатних діячів православ'я: митрополитів, архієпископів, ректорів духовних академій і семінарій, богословів, церковних істориків, просвітителів, величезна кількість міських і сільських священиків.

Поряд з основними предметами: літургікою, гомілетику, богослов'ям, Святим Письмом, церковним співом, іконописанням, церковною історією семінаристи, за українським зразком Києво-Могилянської академії, вивчали древні і сучасні мови, громадянську історію, філософію, словесність, математику, психологію, логіку.

Фундаментальна бібліотека вважалася однією з найбагатших у краї. З 1887 при семінарії діяла зразкова церковно-приходська школа, хор духовної семінарії вважався одним з найкращих в єпархії. Семінарія була центром єпархіального життя: тут проходили єпархіальні з'їзди духовенства, зборів церковно-історичного товариства.

Випускником семінарії є відомий український візантолог Федір Успенський.

У липні 1918 року семінарія була закрита комуністами.

Нова семінарія

17 липня 1996 училище училище РПЦ було перетворено на семінарію. Першим ректор - архімандрит Геннадій Гоголє). В основу навчального процесу в семінарії були покладені програми, прийняті в Санкт-Петербурзькій духовній семінарії.

Ректори

Джерела