Ландскнехтські обладунки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:51, 22 вересня 2020, створена Ягайло Хмельницький (обговорення | внесок) (Виправлено помилку і додано Див. також)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обладунок, який носили ландскнехти на подвійній платні, так і небагаті кірасири

Ландскнехтські обладунки, одн. ландскнехтський обладунок — це неповний обладунок, який носили ландскнехти, комплектація і ціна обладунку залежала від звання і платні ландскнехта. Типовий обладунок ландскнехта складався з кіраси з намистом і набедренниками, які представляли собою єдиний захист для ніг. Часто складовою частиною обладунків були панцерні поручі спрощеної конструкції. До намиста прикріплялися наплічники, які доходили до ліктя. Голову ландскнехта захищав шолом - штурмак, дещо пізніше (в середині XVI століття) з'явився моріон. Стрілки часто використовували спеціальний шолом - кабасет. До XVII століття обладунки у вигляді спрощених кірас і шоломів використовувалися лише пікінерами, що стоять в перших лініях і бійцями, озброєними дворучними мечами, завданням яких був прорив ворожого строю.


Цей обладунок веде походження від "тричетвертних" обладунків, які отримали поширення в кінноті кінця XV - початку XVI століть. Крім наведених на фотографії частин, доповнювався або повними набедренниками або налядвенниками, але не мав захисту ніг нижче колін.

Див. також[ред. | ред. код]