Синдикалізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 00:01, 28 серпня 2019, створена BunykBot (обговорення | внесок) (Додавання дати до шаблону)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Синдикалізм — концепція економічної системи, яка гіпотетично замінить капіталізм, та профспілково-політичний рух, який передбачає, що робітники, промислові підприємства та організації систематизуються в конфедерації або синдикати.

На думку прихильників синдикалізму, профспілки є потенційним засобом для знищення трудової аристократії і управління суспільством в інтересах інформованої і навченої більшості, через профспілкову демократію. Промисловість в синдикаліській системі повинна регулюватися через кооперативні конфедерації і взаємну допомогу. Місцеві синдикати можуть вести зносини з іншими синдикатами через Bourse du Travail (обмін праці), який буде колективно визначати розподіл біржових товарів.

Тактика здійснення цього соціального устрою зазвичай викладається анархо-синдикалізмом.Анархо-синдикалісти закликають до розвитку навичок самоуправління і солідарності через самоорганізацію в повсякденній боротьбі за покращення життєвих умов і розширення прав найманих робітників, проти зазіхань капітала і держави, проводячи страйки, бойкоти, демонстрації, саботажі та інші подібні акції протесту.

Див. також

Посилання