APIC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

APIC (англ. Advanced Programmable Interrupt Controller) — поліпшений програмований контролер переривань. Він був доданий в процесорі Pentium другого покоління.

APIC являє собою розподілену систему: I/O APIC є частиною чипсета. Розширений контролер переривань є підсистемою розширеного конфігурування та управління енергоспоживанням (ACPI). Якщо вимкнути ACPI в BIOS, доведеться відмовитися і від використання розширеного контролера переривань.

Необхідність у новому контролері, здатному замінити програмований контролер переривань (PIC), виникла з появою таких проблем:

  • Поява багатоядерних систем, що вимагають розподілу переривань по ядрам.
  • Різке зростання числа підключених пристроїв, що перевищує кількість вільних IRQ процесора.
  • Швидкість передачі даних пристроїв, що перевищує швидкість роботи PIC.

Розширений контролер переривань вперше почав застосовуватися на двопроцесорних системних платах, через більш складну обробку переривань від різних пристроїв (не зовсім очевидно, який із процесорів повинен реагувати на переривання). Потім розширений контролер переривань почав використовуватися і на однопроцесорних системах — пристроям стає доступно більше число переривань (24 замість 16), кілька плат розширення можуть розділяти між собою загальне переривання.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]