Ацеродон гривастий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Acerodon jubatus)
Jump to navigation Jump to search
Ацеродон гривастий
Acerodon jubatus by Gregg Yan.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Лиликоподібні (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Acerodon
Вид: Ацеродон гривастий (Acerodon jubatus)
(Eschscholtz, 1831)
Ареал ацеродона гривастого
Ареал ацеродона гривастого
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Acerodon jubatus
EOL logo.svg EOL: 327307
ITIS logo.svg ITIS: 631541
IUCN logo.svg МСОП: 139
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 505845

Ацеродон гривастий[1] (лат. Acerodon jubatus) — вид рукокрилих, родини Криланових, ендемік лісів Філіппін, надаючи перевагу первинним або вторинним зрілим лісам. Це один з найважчих рукокрилих у світі (до 1,2 кг).

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина самців: 340—343 мм. Загальна довжина самиць: 336—338 мм. Вага до 1,1 кг. На верхній частині голови волосся має золотисті кінчики. На задній частині шиї волосся помаранчево-жовте, коричнево-чорна шерсть на інших частинах голови і червонувато-коричнева — на спині. Шерсть на нижній частині тіла червонувата з сріблястими кінчиками волосків. Як і інші види Pteropodidae, має великі очі й прості, але помітні, вуха.

Середовище проживання[ред.ред. код]

Ацеродон гривастий зазвичай зустрічається на висотному діапазоні 0—1100 м над рівнем моря. Зазвичай лаштує сідала на деревах, в мангрових заростях, як правило, на невеликих островах.

Поведінка[ред.ред. код]

Ці крилани живуть в колоніях, часто разом з калонгом. Історично, такі колонії складалися з кількох тисяч особин. Увечері Ацеродони гривасті залишають свої місця спочинку і летять до 30 км щоб харчуватися фруктами, особливо плодами дерев роду Ficus. Вони знаходить їжу, використовуючи хороший зір, без використання ехолокації.

Сезон розмноження зазвичай припадає на більш сухі місяці в квітні й травні. Самиці, як вважають, народжують не більше ніж 1 дитинча щороку.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

У результаті вирубки лісів і полювання, чисельність населення ацеродона гривастого по всіх Філіппінах значно скоротилися, і цей вид зник повністю з ряду островів. Природне місце існування на Філіппінах є одним з найбільш уразливих у світі, лише від шести до семи відсотків від вихідної площі первинного лісу залишилося, в основному через великі комерційні заготівлі лісу. Через його великі розміри й тенденцію до лаштування сідал у великих колоніях цей вид є бажаним і легкою мішенню для місцевих мисливців, і його плоть продають на ринках як харчі. Ацеродон гривастий живе в деяких охоронних територіях.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]