Continuous data protection

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Безпере́рвний за́хист да́них ( англ. Continuous data protection (CDP ) ) - створення резервних копій даних комп'ютера за допомогою автоматичного збереження копії після кожної зміни даних. Це дозволяє користувачеві , або адміністратору , відновити дані в будь-який момент .

CDP це сервіс , що відслідковує зміни даних у різних локаціях сховища. Є кілька методів для відстеження безперервної зміни , пов'язані з різними технологіями , які обслуговують різні потреби. Рішення на базі CDP покликані забезпечити гарну гранулярність відновлюваних об'єктів , будь то стійкі до краху образи , або логічні об'єкти ( файли , поштові скриньки , повідомлення, бази даних і логи ) .

Відмінності від звичайного резервного копіювання[ред.ред. код]

Традиційні резервні копії можуть відновити дані лише на той момент, на який була зроблена резервна копія. З безперервним захистом даних не потрібно вказувати момент часу, який ви хотіли б відновити, не існує розкладу створення резервних копій. Коли дані записуються на диск, вони також асинхронно записуються в іншій точці, зазвичай для цього служить інший комп'ютер поверх мережі. Це вносить певне навантаження на операції диска, але усуває необхідність розкладу створення резервних копій.

Безперервне копіювання проти майже безперервного[ред.ред. код]

Існує дискусія в галузі, чи треба копіювати «кожен запис», щоб бути CDP , або рішення, яке захоплює дані кожні кілька секунд є досить хорошим. Останні іноді називають майже безперервним резервним копіюванням. Storage Networking Industry Association (SNIA) використовує визначення, в якому зберігається «кожен запис».

Див. також[ред.ред. код]