DNF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dandified Yum
Тип менеджер пакунків
Розробники проєкт Fedora
Перший випуск 2012
Стабільний випуск 2.0 (20 грудня 2016; 7 років тому (2016-12-20))
Операційна система Linux
Мова програмування Python
Доступні мови англійська
Стан розробки активний
Ліцензія GPL v2
Репозиторій https://github.com/rpm-software-management/dnf, https://github.com/rpm-software-management/dnf5
Вебсайт dnf.baseurl.org
DNF встановлює оновлення на Fedora 22

DNF (Dandified Yum) — менеджер пакунків, розроблений у проєкті Fedora на заміну Yum.

Yum підтримує виконання тільки за допомоги Python 2, і розробка DNF пов'язана з переходом Fedora на використання Python 3 за замовчуванням.[1] Пакунковий менеджер DNF є відгалуженням від Yum 3.4, і в ньому розвивалися деякі нові ідеї, такі як використання як бекенд для розв'язання залежностей бібліотеки hawkey. Управління пакунками здійснюється за допомогою RPM. Для розв'язування залежностей у DNF задіяний SAT solver, реалізований в бібліотеці libsolv (hawkey виступає в ролі надбудови над libsolv), створеної в рамках проєкту openSUSE. Для обробки метаданих і завантаження пакунків він використовує librepo. Для ефективної обробки привілеїв даних — libcomps.

Для звичайного користувача головними перевагами DNF є помітно вища швидкість роботи і низьке споживання пам'яті. Для розширення функціональності DNF надає фіксований API для плаґінів та інтеграції з іншими застосунками, такими як інсталятор Anaconda.

Випуск пакетного менеджера DNF 1.0, що ознаменував стабілізацію кодової бази і готовність для використання як основного пакетного менеджера у дистрибутиві Fedora 22, відбувся 11 травня 2015.

Використання

[ред. | ред. код]

dnf є основним інструментом для керування пакунками у Red Hat Enterprise Linux версії 8 і CentOS версії 8.[2]

Виноски

[ред. | ред. код]
  1. Fedora переходит на Python 3 и пакетный менеджер DNF по умолчанию [Архівовано 28 жовтня 2013 у Wayback Machine.] // opennet.ru
  2. Scott Matteson (30 березня 2019). What's new with Red Hat Enterprise Linux 8 and Red Hat Virtualization. TechRepublic. Архів оригіналу за 30 липня 2020. Процитовано 24 вересня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]