DVD-програвач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вигляд спереду

DVD-програвач або DVD-плеєр (англ. DVD player) — пристрій, який відтворює диски DVD-Video і DVD-Audio, двох різних і несумісних технічних стандартів. Він був винайдений в 1994 році.

Технічні деталі[ред.ред. код]

DVD-програвач має виконувати такі завдання:

  • Читати DVD диски в ISO — UDF версії 1,02 форматі
  • опціонально розшифровувати дані або з CSS і / або Macrovision
  • читати і дотримуватися коду DVD регіонального блокування і виводити на екран попередження, якщо DVD не підтримується
  • декодувати потік MPEG-2 відео з максимум 10 Мбіт / с (піковий), або 8 Мбіт / с (безперервний)
  • декодувати звук у MP2, PCM чи AC-3 форматі і виводити (з опціональним AC-3 у стерео пониженні) на стерео-роз'єм, оптичний або цифровий електричний роз'єм
  • виводити відеосигнал, або один аналоговий (в NTSC, PAL або SECAM формат) на композитний, S-Video, SCART, або гніздо компонентного відео або цифровий на DVI або HDMI роз'єми
Hyundai dvd player.jpg
«Начинка» сучасного DVD-програвача

Відтворення CD/DVD/RMVB[ред.ред. код]

Крім того, більшість програвачів DVD дозволяє користувачам відтворювати аудіо компакт-диски (CDDA, MP3, і т. д.) і відео компакт-диски (VCD). Деякі включають в себе декодер для домашнього кінотеатру (наприклад, Dolby Digital, Digital Theater Systems (DTS)). Деякі нові пристрої також відтворюють відео в стисненому форматі MPEG-4 ASP (наприклад, DivX) популярному в Інтернеті, так само добре, як і RMVB.

Портативні програвачі[ред.ред. код]

Більшість апаратних DVD-програвачів повинні мати підключення до телевізора; існують також портативні пристрої, які мають РК-екран і стереодинаміки. Портативні DVD-програвачі часто використовуються для тривалих поїздок автомобілем та у інших поїздках.

Див. також[ред.ред. код]