Dorylinae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dorylinae
Армійський мурашка (Dorylus sp.)
Армійський мурашка (Dorylus sp.)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Родина: Мурашки (Formicidae)
Підродина: Dorylinae
Leach, 1815
Посилання
Вікісховище: Dorylinae
Віківиди: Dorylinae
ITIS: 573821
NCBI: 213859
Fossilworks: 228148

Dorylinae — підродина мурашок (Formicidae). Включає близько 700 відомих видів у 28 родах. Мешкає в тропічному і субтропічному поясі.

Опис[ред. | ред. код]

Робітники та солдати мають голови щонайбільше з трьома сегментами щупиків. Вусики складаються з менше 12 члеників і розташовані близько один до одного, з передніми краями, які не охоплюють гнізда антен горизонтально, і suprapulum зазвичай з дуже коротким і невизначеним швом. Лише представники африканських родів мають органи зору, у інших немає очей і вушних раковин. Їхні груди мають більш-менш атрофовані шви, а черевце забезпечене жалом.

У цариць очі та епідерміс розвинені як у робочих, є більш-менш відокремлені фронтальні краї, рудиментарна сегментація грудей, єдиний грудний петіоль, постпетіоль, який зрощений із третім черевним сегментом, і довгий роздутий живіт. Вони безкрилі та позбавлені вушних раковин.

У самців голова, оснащена очима, вушними раковинами та 13-членними довгостержневими вусиками. Будова верхнього, переднього країв, грудного петіоля та постпетіоля подібна до самиць. Мають повністю розвинені крила, сегментація тулуба гладка, нижні щелепи зазвичай великі.

Роди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]