Fedora Project

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип проекту Fedora

Проект Fedora — спільнота, займається розробкою операційної системи Fedora, а також рядом інших проектів. Цей проект з'явився в результаті злиття Red Hat Linux (RHL) та проекту Fedora Linux у вересні 2003 року, і офіційно спонсорується Red Hat. В проекті Fedora Linux розробляли пакунки Extras для старих версій Red Hat Linux (RHL 8, RHL 9, FC 1, FC 2) до того, як він став частиною проекту Fedora.

Після поділу Red Hat Linux на Red Hat Enterprise Linux та Fedora користувачі RHL мали можливість вибору. Був створений Red Hat Professional Workstation, покликаний зайняти нішу RHL. Однак він був відторгнутий користувачами на користь Fedora. Зараз спільнота Fedora активно розвивається й дистрибутив Fedora являє собою відкриту розробку, сконцентрованої на новітніх технологіях та тісним зв'язком із основною гілкою розробки Linux.

Керівництво[ред. | ред. код]

Проект не є окремою юридичною особою або організацією. Red Hat несе відповідальність за її дії. Рада Fedora Project Board керує проектом Fedora та містить п'ять осіб, призначених Red Hat, плюс чотири особи, що обираються спільнотою. Окрім того, Red Hat призначає голову проекту (Fedora Project Leader), у якого є можливість накласти вето на будь-які рішення ради. Red Hat в свій час створила окремий фонд Fedora Foundation, щоб керувати проектом, але після розгляду багатьох проблем скасував його на користь теперішньої моделі правління.

Проект полегшує комунікацію онлайн середовища своїх розробників та членів спільноти, використовуючи сторінки Вікі та списку розсилання. Проект координує щорічний саміт Fedora Users and Developers Conference (FUDCon). Допоміжні конференції проводяться в Німеччині, Англії та Індії.

Посилання[ред. | ред. код]