Red Hat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Red Hat, Inc.
Тип Публічна компанія
Заснування 1993
Штаб-квартира Ралі, Північна Кароліна, США
Галузь Програмне забезпечення
Продукція Fedora Core
Red Hat Enterprise Linux
Виторг 909,3 мільйонів USD (2011)[1]
Співробітники 3200 (травень 2010)
Дочірні компанії Red Hat (United Kingdom)[d] і Red Hat (Israel)[d]
Сайт http://www.redhat.com(англ.)]

Red Hat (англ. червоний капелюх) — американська ІТ-компанія, що базується в місті Ралі (англ. Raleigh), столиці штату Північна Кароліна у США. Компанія випускає рішення на базі вільної ОС GNU/Linux: Red Hat Enterprise Linux (поширюється за річною передплатою) і Fedora (поширюється вільно), та інші програмні продукти і послуги на базі відкритого вихідного коду (зокрема середовище компіляції і виконання застосунків GNU/Linux (POSIX) під ОС Microsoft WindowsCygwin).

У 2006 році компанія купила розробника відкритих корпоративних рішень JBoss. У 2008 була придбана компанія Qumranet, розробник засобу віртуалізації KVM.

Серед послуг, які надає компанія: безперервна технічна підтримка, навчання системних адміністраторів і розробників, прийом іспитів RHCE (Red Hat Certified Engineer), Red Hat Certified Technician (RHCT), RHCSS (Red Hat Certified Security Specialist) і RHCA (Red Hat Certified Architect).

Компанія почала працювати у 1993 році, і нині налічує близько 3200 співробітників[2] і 27 підрозділів у світі, бувши одним з найбільших постачальників рішень на базі GNU/Linux, та компанією №1 за внеском в ядро Linux[3]. Головний офіс компанії перебуває у місті Ролі, Північна Кароліна, США.

До 2002 року основним продуктом Red Hat була операційна система загального призначення Red Hat Linux, у травні 2002 року відбувся випуск корпоративної ОС Red Hat Linux Advanced Server 2.1 (пізніше перейменованої в Red Hat Enterprise Linux AS 2.1), розробленої на базі Red Hat Linux 7.2 у межах окремого проекту.

У 2003 році Red Hat змінила політику випуску дистрибутивів, відмовившись від випуску коробкових версій Red Hat Linux (остання коробкова версія — Red Hat Linux 9) і перетворивши внутрішній процес розробки Red Hat Linux у відкритий проект Fedora (англ. фетровий капелюх), який не забезпечується офіційною підтримкою, але підтримуваний співтовариством розроблювачів і експертів із GNU/Linux, найактивнішу частину якої складають співробітники Red Hat.

Корпоративне рішення називається Red Hat Enterprise Linux, а вільно розповсюджуваний відкритий дистрибутив — Fedora. Проект Fedora задуманий компанією, як тестовий майданчик для нових технологій і компонентів системи, які згодом можна використовувати в корпоративних дистрибутивах.

Виноски[ред.ред. код]

  1. Red Hat Reports Fourth Quarter and Fiscal Year 2011 Results. Red Hat. 2011-03-23. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-23. 
  2. http://zenobank.com/index.php?symbol=RHT&page=quotesearch(англ.)
  3. http://lwn.net/Articles/373405/(англ.)

Посилання[ред.ред. код]