Forbes Global 2000

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Forbes Global 2000» (укр. «Форбс Ґлобал 2000») — список 2000 найбільших публічних компаній світу за версією журналу Forbes[1].

Оцінка компаній базується по чотирьох критеріях: продажі, прибуток, активи та ринкова вартість. Список складається з 2004 року періодичністю один раз на рік. Рейтинг не є сталим та абсолютним, він відображає лише офіційні дані, задекларовані компаніями у фінансових звітах; будь-яка зміна одного із критеріїв змінює список.

Неузгодженості

[ред. | ред. код]

Оскільки список формується на початку календарного року, Forbes не володіє даними багатьох неамериканських компаній, у яких фінансовий рік закінчується на початку календарного, включно з Японськими компаніями, які мають кінець року 31 березня. У різних країнах є особливості фінансового законодавства. Для прикладу, британська Vodafone у 2005 році посіла 377 місце, хоча могла би потрапити до 20 найкращих, якби її фінансові результати були розраховані за американськими правилами.

Корпорації, що цілком знаходяться у власності держави, до списку не входять, тому що жодної їхньої ринкової оцінки не існує. Деякі з цих державних компаній зайняли б надзвичайно високі місця, якби вони були прийнятні, наприклад національні нафтові компанії деяких з країн OPEC.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

У список Forbes Global 2000 за 2011 рік не потрапила жодна українська компанія, хоча у ньому є 7 польських та 28 російських.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. MURPHY, ANDREA; CONTRERAS, ISABEL (12 травня 2022). The Global 2000. Форбс. Архів оригіналу за 10 січня 2023. Процитовано 22 січня 2023. (англ.)