GLUT

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

OpenGL Utility Toolkit (GLUT)бібліотека утиліт для застосунків під OpenGL, яка в основному відповідає за системний рівень операцій вводу-виводу при роботі з операційною системою і, в тому числі, включає функції: створення вікна, управління вікном, моніторинг за вводом з клавіатури і подіями комп’ютерної миші; функції рисування ряду геометричних примітивів: куб, сфера, чайник та інші. GLUT включає можливість створення нескладних випливаючих меню.

GLUT був створений Марком Кілгардом[en] під час його роботи в компанії Silicon Graphics Inc. GLUT є закритим власницьким ПЗ, всі права на нього належать Марку Кілгарду.

Використання бібліотеки GLUT дозволяє створювати кросс-платформний код і полегшує вивчення OpenGL. Проста програма з GLUT має обсяг в приблизно одну сторінку програмного коду, аналогічна програма, виконана засобами OpenGL без GLUT має обсяг кількох сторінок коду і вимагає знань особливостей управління вікнами операційної системи.

Всі функції GLUT починаються з префікса glut (наприклад, функція glutPostRedisplay помічає поточне вікно як таке, що вимагає повторного рендерингу).

Посилання[ред. | ред. код]