Перейти до вмісту

Guaibasauridae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Guaibasauridae
Час існування: пізній тріас, 225.42–225 млн р. т.
Викопний скелет Guaibasaurus candelariensis
Викопний скелет Guaibasaurus candelariensis
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Завропсиди (Sauropsida)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Завроподоморфи (Sauropodomorpha)
Родина: Guaibasauridae
Bonaparte et al., 1999
Підгрупи
Посилання
Вікісховище: Sauropodomorpha
Віківиди: Guaibasauridae
EOL: 10519362
Fossilworks: 66572

Guaibasauridae — родина базальних завроподоморфних динозаврів, відомих за викопними рештками пізньотріасових утворень Бразилії, Аргентини та Індії.

Класифікація

[ред. | ред. код]

Точний склад і класифікація Guaibasauridae залишається невизначеною. Родину спочатку було введено Хосе Бонапарте і його колегами в 1999 р. Вона містила один рід і один вид — Guaibasaurus candelariensis, і була спочатку зарахована до групи тероподів[1].

Після другого знайденого зразка Guaibasaurus він був описаний більш детально в 2007 р., що дало можливість порівняти його з іншими маловивченими представниками ранніх ящеротазових динозаврів, яких часто важко класифікувати, оскільки вони поєднують в собі характеристики двох основних груп ящеротазових — тероподів і завроподоморфів. Бонапарте і його колеги, у світлі інформації, отриманої від другого зразка, прийшли до висновку, що рід Saturnalia (який анатомічно дуже схожий на Guaibasaurus) може бути також віднесено до Guaibasauridae[2].

При подальших дослідженнях Бонапарте з колегами виявили, що Guaibasauridae більш притаманні риси, властиві тероподам, ніж раннім завроподоморфам (або «прозавроподам»). Через це, відповідно до досліджень Бонапарте, Guaibasauridae, швидше за все, є дуже ранньою базальною групою, що знаходиться на вершині філогенетичної схеми, що ведуть до завроподоморфів або до групи спільних предків завроподоморфів і тероподів. Крім того, автори інтерпретують це як доказ того, що загальний предок обох ліній ящеротазових динозаврів ближчій за типом до тераподів, ніж до прозавроподів[2].

За класифікацією M. D. Ezcurra (2010), родина охоплює підродину Saturnaliinae, що містить 2 роди — Chromogisaurus і Saturnalia.

Таксономія

[ред. | ред. код]

Таксономічна таблиця наводиться за Ezcurra (2010)[3]:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bonaparte J.F., Ferigolo J., Ribeiro A.M. A new early Late Triassic saurischian dinosaur from Rio Grandedo Sul State, Brazil // Proceedings of the second Gondwanan Dinosaurs symposium. National Science Museum Monographs, Tokyo 15. — 1999. — Р. 89-109
  2. а б Bonaparte J.F., Brea G., Schultz C.L., Martinelli A.G. A new specimen of Guaibasaurus candelariensis (basal Saurischia) from the Late Triassic Caturrita Formation of southern Brazil // Historical Biology. — 2007. — Vol. 19, No 1. — P. 73-82
  3. Ezcurra M.D. A new early dinosaur (Saurischia: Sauropodomorpha) from the Late Triassic of Argentina: a reassessment of dinosaur origin and phylogeny // J Systematic Palaeontology. — 2010. — Vol. 8, No 3. — P. 371—425.