Kolponomos

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kolponomos
Kolponomos newportensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Ведмедеві (Ursidae)
Підродина: Amphicynodontinae
Рід: Kolponomos
Stirton, 1960
Види

Kolponomos clallamensis
Kolponomos newportensis

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Kolponomos
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Kolponomos
Fossilworks: 41316

Kolponomos — рід викопних хижих ссавців з підродини Amphicynodontinae (Морські ведмеді) родини Ведмедеві. Складався з 2 видів. Існував з раннього міоцену (20 млн років тому). Назва складається з грецьких слів κόλπος  — «затока» і νομός — «житло».

Дослідження[ред. | ред. код]

Вперше описано в 1960 році палеонтологом Рубеном Стиртоном з Американського музею природної історії, за частково збереженим черепом і нижньою щелепою, знайденими на півострові Олімпік (штат Вашингтон). Стиртон відніс його до родини Ракунових.

У 1969 і 1977 роках близько Ньюпорта (штат Орегон) було знайдено майже повний череп — це дало змогу зробити висновок про те, що Kolponomos відносяться до родини ведмедевих.

Опис[ред. | ред. код]

Мали морду, спрямовану донизу, вузьку, довгу нижню щелепу і широкі моляри. Очі спрямовані вперед, мали стререоскопічний зір. М'язи шиї були великими. Кістки ніг масивні. Втім загальний вигляд є гіпотетичним з огляду на те, що повний скелет цих тварин на тепер не було знайдено.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкали на мілині та середній глибині. Живилися морськими безхребетними з твердими мушлями і панцирами. Kolponomos відривали молюсків, підчіплюючи їх своєю потужною і довгою нижньою щелепою, а потім, киваючи головою вгору-вниз, заганяли їх глибше до рота, де розколювали корінними зубами.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкали у Північній Америці — від сучасного штату Орегон до Алеутських островів. Зникли внаслідок кліматичних змін та полювання на них людей.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Stirton, R. A. (1960). «A Marine Carnivore from the Clallam Miocene Formation, Washington: Its Correlation with Nonmarine Faunas». University of California publications in geological sciences. 36 (7).
  • Tedford, R. H.; Barnes, L. G.; Ray, C. E. (1994). «The early Miocene littoral ursoid carnivoran Kolponomos: Systematics and mode of life.». Proceedings of the San Diego Society of Natural History 29: 11–32
  • Janis, C. M.; Scott, K. M.; Jacobs, L. L. (eds.). Evolution of Tertiary Mammals of North America: Terrestrial carnivores, ungulates, and ungulatelike mammals. Evolution of Tertiary Mammals of North America. 1. Cambridge University Press. (1998). ISBN 9780521355193.