MIPS (швидкодія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

MIPS (англ. Million Instructions Per Second) — одиниця вимірювання швидкодії, що дорівнює одному мільйону інструкцій у секунду. Якщо зазначено швидкодію в MIPS то, як правило, вона показує, скільки мільйонів інструкцій у секунду виконує процесор в деяких синтетичних тестах.

Похідна одиниця: GIPS — мільярд інструкцій в секунду.

Іноді також використовується термін MOPS — мільйон операцій за секунду.

Хоча MIPS могла б бути простою метрикою для порівняння швидкодії процесорів однакової архітектури, їх використання для порівняння різних архітектур обмежена.[1]

У 1970-их продуктивність мінікомп'ютерів часто порівнювалася в одиницях VAX MIPS. Продуктивність різних комп'ютерів порівнювалася з машиною VAX 11/780, швидкодія якої приймалося за 1 MIPS. (Іноді цю одиницю називають VAX Unit of Performance VUP). Такий еталон був обраний в тому числі через те що 11/780 має продуктивність, близьку до мейнфреймів IBM System/370 модель 158-3, яка також часто приймалася за 1 MIPS.

Іноді продуктивність мінікомп'ютерів вимірювали за допомогою тесту на мові Fortran під назвою Whetstone benchmark. Його результат називали Millions of Whetstone Instructions Per Second (MWIPS). Наприклад, комп'ютер VAX 11/780 FPA випущений в з 1977 року мав рейтинг MWIPS 1,02.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Ted MacNeil. Don't be Misled by MIPS. IBM magazine. Архів оригіналу за 17 серпня 2012. Процитовано 9 вересня 2012.