IBM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
International Business Machines Corporation
Тип Публічна компанія
Заснування 1888корпорація з 1911
Штаб-квартира Армонк, Нью-Йорк, США
Філії ADSTAR
Informix
Iris Associates
Lotus Software
Rational Software
Sequent Computer Systems
Tivoli Systems, Inc.
Ключові особи Семюель Пальмізано, Голова правління та CEO,
Марк Лоурайд SVP та CFO
Галузь Апаратне забезпечення
Програмне забезпечення
Консалтинг
IT-сервіс
Операційний прибуток $12.4 млрд. доларів США
Чистий прибуток $7.9 млрд. доларів США
Співробітники 355 766 (2006)
Сайт ibm.com

International Business Machines Corporation (вимовляється Ай-Бі-Е́м, також відома як IBM або «Блакитний гігант») — американська електронна корпорація, найбільший світовий виробник усіх видів комп'ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж. Корпорація посідає шосте місце в списку найбільших компаній світу. Штаб-квартира розташована у Армонку, штат Нью-Йорк, США. Історія починається з 19 століття. IBM виробляє та продає апаратне та програмне забезпечення, послуги (хостинг, консалтинг) у сферах від мейнфреймів до нанотехнологій.

Враховуючи штат у 330.000 співробітників по-всьому світу та дохід у $91 млрд у 2005 р., IBM є найбільшою компанією у галузі інформаційних технологій у світі. У власності IBM більше патентів, ніж у будь-якої іншої технологічної компанії. IBM має інженерів та консультантів у більш ніж 170 країнах, а IBM Research має вісім лабораторій по всьому світі. Співробітники IBM здобули п'ять Нобелівських Премій, чотири Премії Тюринга, п'ять Національних Медалей за розвиток технологій, та п'ять Національних Медалей за розвиток науки. Як виробник чипів, IBM входить у двадцятку лідерів продаж транзисторних виробів.

Історія[ред.ред. код]

Компанія утворилась в 1911 р. як Комп'ютерно-Табуляторно-Записуюча Компанія (Computing-Tabulating-Recording Company). Це було об'єднання трьох менших компаній, які виготовляли перфокартні табулятори та іншу офісну продукцію. Компанія взяла свою теперішню назву в 1924 р. під керівництвом Томаса Вотсона (старшого), людини, яка володіла важливим маркетинговим вмінням. Він став директором в 1914 і отримав повний контроль над фірмою в 1924. Вотсон перетворив слабку тоді компанію в провідного американського виробника перфокартних табуляторів, які використовувались урядом і приватними фірмами. Вотсон також розвинув дисциплінований та конкурентноздатний торговий штат, пристосувавши компанію для виробництва на замовлення табуляторних систем.

У 1933 р. IBM купила Electromatic Typewriters, Inc., і таким чином увійшла в область електричних друкарських машинок, в якій зрештою стала промисловим лідером. У період Другої Світової Війни IBM допомогла сконструювати декілька швидкісних електромеханічних калькуляторів, що були попередниками електронних комп'ютерів. Проте, фірма утрималася від виробництва цих електронних систем обробки даних до того часу, поки син Вотсона, Томас Вотсон-молодший став президентом компанії в 1952 і спонсорував повний напрямок у цю область. Почавши виготовляти комп'ютери, капітал IBM дозволив компанії інвестувати більше грошей у розвиток. Це інвестиційна можливість, разом із маркетинговим досвідом та зобов'язання ремонтувати та обслуговувати своє обладнання дозволили IBM швидко посісти панівну позицію на американському ринку комп'ютерів. До 1960-х це становило 70% від світового та 80% від американського виробництва комп'ютерів.

IBM спеціалізувалася на суперкомп'ютерах, що могли обробляти цифрові дані на великих швидкостях. Компанія не виходила на зростаючий ринок персональних комп'ютерів до 1981 р., коли був представлений IBM Personal Computer. Цей продукт обійняв велику долю ринку, але IBM не досягла панування в цій області. Новий напівпровідниковий чип дозволив зробити комп'ютери меншими за розмірами та полегшив їх виробництво. Це дозволило меншим компаніям увійти на ринок та створювати нові вдосконалення. Величезний розмір IBM не дозволяв швидко пристосовуватися до зростаючих темпів зміни технологій, і в 1990-х компанія зменшилася.

В 1956 компанію очолив син Томаса Вотсона (старшого)Томас Вотсон (молодший).

В 1995 IBM купила Lotus Development Corporation, головного виробника офісного програмного забезпечення на той час. 31 січня 2008 року IBM придбала компанію Cognos[1] — розробника рішень Business Intelligence.

ІБМ Україна[ред.ред. код]

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІБМ Україна» зареєстроване 11 вересня 2006. У 2008 IBM в особі ТОВ «ІБМ Україна» вступила до Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Генеральним директором «ІБМ Україна» з 27 лютого 2010 є Пенко Дінєв.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «IBM Completes Acquisition of Cognos», прес-реліз IBM, 31 січня 2008 (англ.)

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.