IBM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
International Business Machines Corporation
Тип Публічна компанія
Заснування 1888корпорація з 1911
Штаб-квартира Армонк, Нью-Йорк, США
Філії ADSTAR
Informix
Iris Associates
Lotus Software
Rational Software
Sequent Computer Systems
Tivoli Systems, Inc.
Ключові особи Семюель Пальмізано, Голова правління та CEO,
Марк Лоурайд SVP та CFO
Галузь Апаратне забезпечення
Програмне забезпечення
Консалтинг
IT-сервіс
Операційний прибуток $12.4 млрд. доларів США
Чистий прибуток $7.9 млрд. доларів США
Співробітники 355 766 (2006)
Дочірні компанії IBM Research[d], SoftLayer[d][1], IBM India[d], IBM Internet Security Systems[d], Lotus Software[d] і Rational Software[d]
Сайт ibm.com

International Business Machines Corporation (вимовляється Ай-Бі-Е́м, також відома як IBM або «Блакитний гігант») — американська електронна корпорація, один із найбільших світових виробників усіх видів комп'ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж. Корпорація посідає шосте місце в списку найбільших компаній світу. Штаб-квартира розташована у Армонку, штат Нью-Йорк, США. Історія починається з 19 століття. IBM виробляє та продає апаратне та програмне забезпечення, послуги (хостинг, консалтинг) у сферах від мейнфреймів до нанотехнологій.

Враховуючи штат у 330.000 співробітників по-всьому світу та дохід у $91 млрд у 2005 р., IBM є найбільшою компанією у галузі інформаційних технологій у світі. У власності IBM більше патентів, ніж у будь-якої іншої технологічної компанії. IBM має інженерів та консультантів у більш ніж 170 країнах, а IBM Research має вісім лабораторій по всьому світі. Співробітники IBM здобули п'ять Нобелівських Премій, чотири Премії Тюринга, п'ять Національних Медалей за розвиток технологій, та п'ять Національних Медалей за розвиток науки. Як виробник чипів, IBM входить у двадцятку лідерів продаж транзисторних виробів.

Історія[ред.ред. код]

Компанія утворилась в 1911 р. як Комп'ютерно-Табуляторно-Записуюча Компанія (Computing-Tabulating-Recording Company). Це було об'єднання трьох менших компаній, які виготовляли перфокартні табулятори та іншу офісну продукцію. Компанія взяла свою теперішню назву в 1924 р. під керівництвом Томаса Вотсона (старшого), людини, яка володіла важливим маркетинговим вмінням. Він став директором в 1914 і отримав повний контроль над фірмою в 1924. Вотсон перетворив слабку тоді компанію в провідного американського виробника перфокартних табуляторів, які використовувались урядом і приватними фірмами. Вотсон також розвинув дисциплінований та конкурентноздатний торговий штат, пристосувавши компанію для виробництва на замовлення табуляторних систем.

У 1933 р. IBM купила Electromatic Typewriters, Inc., і таким чином увійшла в область електричних друкарських машинок, в якій зрештою стала промисловим лідером. У період Другої Світової Війни IBM допомогла сконструювати декілька швидкісних електромеханічних калькуляторів, що були попередниками електронних комп'ютерів. Проте, фірма утрималася від виробництва цих електронних систем обробки даних до того часу, поки син Вотсона, Томас Вотсон-молодший став президентом компанії в 1952 і спонсорував повний напрямок у цю область. Почавши виготовляти комп'ютери, капітал IBM дозволив компанії інвестувати більше грошей у розвиток. Це інвестиційна можливість, разом із маркетинговим досвідом та зобов'язання ремонтувати та обслуговувати своє обладнання дозволили IBM швидко посісти панівну позицію на американському ринку комп'ютерів. До 1960-х це становило 70% від світового та 80% від американського виробництва комп'ютерів.

IBM спеціалізувалася на суперкомп'ютерах, що могли обробляти цифрові дані на великих швидкостях. Компанія не виходила на зростаючий ринок персональних комп'ютерів до 1981 р., коли був представлений IBM Personal Computer. Цей продукт обійняв велику долю ринку, але IBM не досягла панування в цій області. Новий напівпровідниковий чип дозволив зробити комп'ютери меншими за розмірами та полегшив їх виробництво. Це дозволило меншим компаніям увійти на ринок та створювати нові вдосконалення. Величезний розмір IBM не дозволяв швидко пристосовуватися до зростаючих темпів зміни технологій, і в 1990-х компанія зменшилася.

В 1956 компанію очолив син Томаса Вотсона (старшого)Томас Вотсон (молодший).

Президент Барак Обама нагородив суперкомп'ютери Blue Gene Національною медаллю технологій та інновацій США 18 вересня 2009.

IBM PC, початково позначений як IBM 5150, був представлений 1981 року, і незабаром індустріальним стандартом. У 1991, IBM продав виробника принтерів Lexmark. У 1993, IBM зазнав втрат у розмірі 8 мільярдів доларів - найбільший на тоді в американській корпоративній історії.[2]

У 1995 IBM купила Lotus Development Corporation, головного виробника офісного програмного забезпечення на той час.

У 2002 IBM придбав PwC. У 2003 компанія започаткувала проект з перевизначення цінностей компанії. Використовуючи технологію Jam, відбулась триденна інтернет-дискусія щодо ключових ділових питань з 50,000 працівниками. Результати обробили за допомогою складного застосунку (eClassifier) для аналізу тексту для визначення найважливіших тем. Виявили три, які виразили як: "Присвята успіху кожного клієнта", "Новаторства, які важливі для нашої компанії і для світу" і "Довіра і особиста відповідальність в усіх взаєминах".[3] Ще один триденний Jam відбувся у 2004, з 52,000 працівників на якому обговорювалось як втілити цінності компанії в життя.[4]

31 січня 2008 року IBM придбала компанію Cognos[5] — розробника рішень Business Intelligence.

ІБМ Україна[ред.ред. код]

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІБМ Україна» зареєстроване 11 вересня 2006. У 2008 IBM в особі ТОВ «ІБМ Україна» вступила до Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Генеральним директором «ІБМ Україна» з 27 лютого 2010 є Пенко Дінев.

З 2013 компанія проводить в Києві конференцію для своїх клієнтів та бізнес-партнерів «IBM SolutionsConnect». В 2016 конференція зібрала близько 550 учасників.[6]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.softlayer.com/about-softlayer
  2. Lefever, Guy; Pesanello, Michele; Fraser, Heather; Taurman, Lee (2011). Life science: Fade or flourish ? (PDF). p. 2: IBM Institute for Business Value. Процитовано 6 July 2013. 
  3. Speeches. IBM. 2004-04-27. 
  4. Leading Change When Business Is Good: The HBR Interview--Samuel J. Palmisano. Harvard Business Review (Harvard University Press). December 2004. 
  5. «IBM Completes Acquisition of Cognos», прес-реліз IBM, 31 січня 2008 (англ.)
  6. Конференція IBM SolutionsConnect 2016. 30 вересня 2016. 

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.