Очікує на перевірку

Mark 84

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

MK-84 — це вільнопадаюча некерована авіаційна бомба GP вагою 2000 фунтів.

Авіабомба Mark 84
ТипАвіабомба
ПоходженняСША США
Характеристики
Вага925 кг
Довжина3280 мм
Діаметр458 мм

НаповненняTritonal, Minol або H6
Вага наповнення429 кг

Mark 84 у Вікісховищі

Бомби загального призначення (LDGP) серії MK 80 із низьким опором використовуються в більшості операцій бомбардування, де потрібна максимальна вибухова потужність і вибуховий ефект. Бомби LDGP розроблені таким чином, щоб мати аеродинамічну обтічність. Їх корпуси відносно легкі, і приблизно 45 відсотків їх повної ваги є вибухонебезпечними. Бомби загального призначення можуть використовувати як носовий, так і хвостовий детонатори, а також хвостове оперення конічної або загальмованої форми. Звичайними запобіжниками є механічний M904 (ніс) і M905 (хвіст). Більшість із понад 12 000 MK-84, витрачених під час Бурі в пустелі, були скинуті F-15E, F-16 та F-111F ВПС; менше 1000 із загальної кількості було скинуто тактичною авіацією Корпусу морської піхоти.

Це бомба вагою 2000 фунтів, модифікована хвостовим оперенням BSU-50/B з високим лобовим опором. «Балютна» повітряна подушка, яка розгортається з хвоста, забезпечує високу швидкість і можливість доставки на низьку висоту, швидко сповільнюючи бомбу та дозволяючи літаку уникнути вибуху. Хвостове оперення складається з балюта з низьким опором, що містить балют (комбінований аеростат і парашут), і вузла випускного шнура, який відкриває каністру, вивільняючи балют. Балют виготовлений з високоміцної нейлонової тканини з низькою пористістю. Коли бомба випускається з літака, ремінь відмикає задню кришку, яка відкривається, звільняючи частину нейлонового мішка/сповільнювача. Турбулентність повітря в задній частині бомби діє на цю частину сповільнювача, витягуючи залишок з корпусу. Повітряне нагнітання здійснюється через чотири повітрозабірні отвори до заднього кінця балюта. Зброя може бути доставлена ​​в режимі низького опору (каністра залишається закритою після випуску) або в режимі високого опору. Пілот може вибрати конфігурацію з високим або низьким опором опору залежно від вимог місії.[1]

MK-84 Нечутливі боєприпаси

[ред. | ред. код]

Оригінальна технологія нечутливих боєприпасів (IM) MK-84 (2000 фунтів) була розпочата у відповідь на несхвалення Офісом міністра оборони (OSD) закупівлі бомби MK-84 FY00/01. Щоб відповідати вимогам Міністерства оборони щодо відповідності зброї критеріям IM, OSD дозволив продовжити закупівлю FY00/01, якщо ВПС розроблять і фінансуватимуть програму забезпечення майбутніх бомб GP, які відповідатимуть критеріям IM. План був затверджений і профінансований Секретаріатом ВПС у 2001 фінансовому році. Виконання програми – це зусилля AAC/WMG та AFRL/MN. План зосереджувався на єдиному боєприпасі GP, який планувалося закупити (MK-84) і базувався на єдиній вибуховій технології, AFX-645, розробленій у 1990-х роках для MK-82. Це давало обіцянку відповідати вимогам IM при збереженні поточної летальності зброї. У зв’язку з дефіцитом тротилу в Міністерстві оборони США та можливими вимогами до MK-82 (500 фунтів), програму IM було реорганізовано для вивчення інших вибухових технологій (не тротилу) та можливих модифікацій корпусу бомби. У лютому 2002 року AFRL/MNME запропонували Секретаріату реструктуризовану програму, і вона була схвалена. Згодом, існують дві одночасні спроби відповідати вимогам IM MIL-STD-2105B: новий нечутливий вибуховий заряд, який розробляється AFRL/MNME, і модифікації конструкції корпусу бомби MK-84, керовані AAC/WMG. Разом вони забезпечать рішення системного рівня для вимог IM.

Ключові параметри продуктивності технологічної програми MK-84 IM наступні: Порогові вимоги:

  • Рівні або кращі експлуатаційні характеристики, ніж поточна бомба МК-84, начинена тритоналом.
  • Рівна або краща відповідь IM, ніж BLU-117 військово-морського флоту (MK-84, наповнений PBXN-109).
  • Підтримуйте форму, придатність і роботу з поточними детонаторами MK-84, пакетами настанов і хвостовими комплектами.
  • Зберегти поточні властивості маси бомби МК-84, тим самим мінімізуючи льотну повторну сертифікацію.[1][2]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

globalsecurity.org : Mk-65 Quick Strike Mine [Архівовано 20 листопада 2020 у Wayback Machine.]

globalsecurity.org : Mk-84 General Purpose Bomb [Архівовано 22 жовтня 2020 у Wayback Machine.]


  1. а б MK84 - Dumb Bombs. www.globalsecurity.org. Процитовано 24 липня 2022.
  2. MK84 - Dumb Bombs. www.globalsecurity.org. Процитовано 24 липня 2022.