Motion blur

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розмиття зображення (motion blur) на прикладі фотографії вантажівки. Застосування ефекту на задньому плані ілюстрації створює відчуття швидкості.
Ефект розмиття фотографії під час руху фотоапарата при довгій витримці

Motion blur (вимовляється: Моушн блер) — розмиття зображення при відтворенні сцен руху або швидко рухомих об'єктів.

У фотографії

[ред. | ред. код]

У фотографії, цей ефект проявляється як артефакт під час фотографування об'єктів, що швидко рухаються в кадрі, і полягає в тому, що об'єкт змазується; втрачає свою різкість і виділяється на загальному фоні. Також цей ефект може з'явитися, якщо при експонуванні різко змістити камеру. Іноді цей «артефакт» досягається фотографами свідомо, для надання більшої динамічності кадру.

У кіно і комп'ютерних іграх

[ред. | ред. код]

У кіно і комп'ютерних іграх «motion blur» використовується для додання якого-небудь особливого значеннєвого навантаження до сцени, звернути увагу глядача на конкретний предмет і надати зображенню динаміку, таким чином, підкресливши швидкість того, що відбувається.

Деякі ігри, такі як автосимулятор «Need for Speed: Underground», здійснюють «змазування» зображення по краях для надання «ефекту швидкості» автомобілю, що мчить на величезній швидкості.

Див. також

[ред. | ред. код]
  • Blur (ефект) — подібний ефект, реалізація якого полягає в тому, що все зображення стає розмитим, розфокусованим, без виділення якої-небудь області. Використовується в комп'ютерних іграх.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Особливості моделювання світла: Ефект «розмиття» в русі (Motion Blur) (російською) . iXBT.com. 16 травня 2000. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 13 червня 2009.