Нью-Йорк Дейлі Ньюз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дейлі Ньюз
Daily News

NYDN logo.svg

Логотип

New York Daily News.jpg


Заголовок газети New York Daily News про Світову серію 1955 року. 5 жовтня 1955.
Тип щоденна газета
Формат Таблоїд

Власник Mortimer Zuckerman[d][1]
Видавець Мортімер Цукерман
Редактор Colin Myler[d]
Головний редактор Колін Міллер
Засновано 1919
Мова англійська мова
Головний офіс 4 New York Plaza,Нью-Йорк 10004, США
Наклад Щоденний — 516165; недільний — 644,879[2]

Веб-сторінка:
nydailynews.com
Нью-Йорк Дейлі Ньюз у Вікісховищі?

Daily News — перший таблоїд у США, який сьогодні займає шосту сходинку у списку газет-лідерів світового значення.

Творці американського таблоїда випробували чудовий комерційний трюк з метою просування видавництва: організували широкомасштабну акцію про свого спонсора — національний конкурс краси, що призвело до швидкого зростання популярності як самої газети, так і вкладників у неї грошей[3]. «Daily News» (1919 рік)  та «New York Daily News» (1855 рік) між собою не мають нічого спільного, крім схожості у назві  [4].

Історія[ред.ред. код]

1919 рік був складним періодом для всієї американської преси. «Daily News» не став виключенням; свої тиражі у серпні цього ж року було знижено до 26625 . Проте, вже перша річниця існування «Daily News» була видатною тим, що її популярність помітно збільшилася (понад 100 000 примірників). У 1947 році «Daily News» знаходилася на верху слави: щоденний випуск становив 2 400 000 газет, а недільний — 4 700 000 одиниць [5].

У числі своїх працівників «Daily News» особливо виділяла таких спортивних карикатуристів, як: Білл Галло[en], Брюс Старк[en], Ед Меравінскі, серед оглядачів: Вальтера Канера, редакційний карикатурист С. Д. Батчелор.

1982–1990 роки — це час затяжної видавничої дисгармонії. У 1982 році таблоїд був виставлений на продаж своїм же засновником компанією «Tribune Media[en]». Мільйонер Роберт Максвелл запропонував свою фінансову допомогу, але при умовах, що він залишається у складі видавництва. Новин та питань про подальші стосунки між Р. Максвеллом та виданням було багато. Але у 1991 році мільйонер помер, а редакторське місце у «Daily News» зайняв Джеймс Віллс[en], який водночас став і видавником цього таблоїду. Мортімер Цукерман[en] став видавцем «Daily News» у 1993 році.

Отже, з 1991 року «Tribune Media», що була засновником «Daily News», вже позбулася прав власника[6].

У січні 2012 року головним редактором «Daily News» стала Коліна Міллер, яка до цього працювала на аналогічних посадах у таких виданнях: «News Of The World» та «New York Post»[7].

Штаб-квартира[ред.ред. код]

Будівля «Нью-Йорк Дейлі Ньюз» у 1930 році

З моменту становлення штаб-квартира знаходилася у 23 Park Place — це в одному кварталі від мерії та в двох — від парку Row. Тісні умови для праці вимагали більшої площі, ніж та що була, яка більш схожа на торговельний майданчик, ніж на редакцію.

З 1929 по 1995 роки редакція «Daily News» знаходилась в епохальному хмарочосі на Східній 42-й вулиці неподалік від Другої авеню. Будівля була побудована за проектом Джона Міда Хоуелса та Реймонда Гуда[en]. З 1995 року газета переїхала на Західну 33 вулицю.

У червні 2011 року «Daily News» зайняла два поверхи в готелі Плаза у нижньому Манхеттені, але через повінь від урагану Сенді приміщення стало непридатним для праці. З цих причин «Daily News» мала тимчасові місця перебування. У 2013 році «Daily News» перенесла свою діяльність на Авеню Америк[ru] поряд із Рокфеллер-центром, всього у чотирьох кварталах північніше від свого конкурента New York Post. У листопаді 2013 р. повернулася на попереднє місце — готель Плаза, який було відремонтовано після урагану Сенді[8].

Скандали[ред.ред. код]

  • Діяльність «Daily News», як і багатьох американських газет, не обійшлася без ексцесів. Шантель Джеффріс — відома модель подала документи в окружний суд на видавництво за надання неправдивої інформації про неї у статті «Who is Justin Bieber's gal pal Chantel Jeffries? Model was once arrested for misdemeanor assault with a deadly weapon although charges later dropped»[9].
  • Не тільки на «Daily News» скаржилися у судовому порядку, а і працівники цього видання теж мали свої претензії. Маркус Сантос (фотограф газети) подав заяву до суду на Алека Болдвіна через те, що актор побив Сантоса. Зі слів побитого неприємна історія почалася у той момент, коли М. Сантос намагався зробити фото А. Болдуіна з нареченою Гіларі Томас, хоча представник кінозірки повідомив про несправедливі звинувачення фотографа. Більш того, він пояснив, що, навпаки, Маркус вдарив камерою актора, а той, в свою чергу, зберігав спокій[10].

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Daily News була заснована Джозефом Меділлом Паттерсоном[en], двоюрідним братом Роберта Маккорміка, онуком Джозефа Меділла.
  • Формат газети був обраний за прикладом лондонського видання Daily Mirror .[11].
  • У перші роки існування газета була практично збитковим проектом і її тираж становив усього 26 625 екземплярів.[12]. Видання вижило лише завдяки популярності формату серед пасажирів метрополітену.
  • Газета десять разів отримувала Пулітцерівську премію[13]
  • З дня заснування до 1991 року видання належало холдингу Tribune Company[en].
  • «Daily News» завжди привертала до себе увагу відомих людей. І не зважаючи на те, що таблоїду майже 100 років, він і досі залишається популярним. Наявним доказом чого є співпраця «Daily News» із лідером групи «50 Cent», котрий є не тільки співаком, а й актором і підприємцем. Тепер він має власну колонку під назвою «Confidenti@l» в газеті «New York Daily News». А також не упускає можливостей поспілкуватися зі своїми фанатами у рубриці «Q+A with fans», з якою можна ознайомитися на офіційному сайті таблоїду «Daily News»[14].

Примітки[ред.ред. код]

    

Посилання[ред.ред. код]